Windows Nasıl Etkinleştirilir? 

Microsoft tarafından geliştirilerek piyasaya sunulan en popüler işletim sistemi Windows nasıl etkinleştirilir?

Microsoft dünyaca ünlenen işletim sistemi her yıl pek çok farklı güncelleme ile güvenli bir platform sunuyor. Üstelik belirli dönemlerde çıkartılan bir işletim sistemleri ile tasarım ve özellikler açısından da geliştirilen Windows, Apple tarafından geliştirilen MacOS işletim sistemi karşısında tüm dünyada kendini kanıtlamaya başarmış durumda. Fakat bu işletim sistemini tercih eden kişiler için en dikkat çekici durumların başında Windows nasıl etkinleştirilir yer alıyor. Zira ücretsiz bir program olmadığından dolayı kullanıcıların kısıtlama olmaksızın sorunsuz bir şekilde bilgisayarlarını kullanabilmesi adına Windows etkinleştirme işlemlerini yapması gerekiyor.

Windows Nasıl Etkinleştirilir?

Etkinleştirme işlemlerinin yapılabilmesi adına ise öncelikli olarak satın alınan program ile birlikte verilen lisansın etkinleştirme alanına girilmesi gerekiyor. Etkinleştirme anahtarının girilmesi adına ise sırasıyla bilgisayarım özellikler ve en alt bölümde yer alan Windows etkinleştirme kısmının kullanılması yeterli. İnternet bağlantısının olması zorunlu olduğundan dolayı kullanıcılar bağlantı sağlandıktan sonra etkinleştirme işlemlerini yapabilir.

Windows Lisans Anahtarı Alma

Yeni bir bilgisayar satın alan ya da işletim sistemine ayrı bir şekilde temin eden kişiler burada yer alacak lisans anahtarını kullanarak istediği zaman bilgisayarını etkin bir hale getirebilir. Etkinleştirmesi yapılmış bir bilgisayarda ise güvenlik için sunulan tüm güncellemelerin alınması, orijinal olarak tüm uygulamaların kullanılması ve işletim sisteminde herhangi bir kısıtlamanın yaşanmaması sağlanacaktır.

Windows Etkinleştirme İçin İllegal Yollar

Windows nasıl etkinleştirilir konusunda bir diğer alternatif ise yasal olmayan yollar. Etkinleştirmek için geliştirilmiş olan programları kullanacak olan kişiler, işletim sistemlerini etkinleştirebilir. Ücretsiz olan bu seçenek, yasal olmadığından dolayı önerilmiyor. Fakat riskleri alan kullanıcılar işletim sistemleri için yapacakları bu etkinleştirme işlemleri ile tıpkı yasal etkinleştirme işlemlerinde olduğu gibi bilgisayarlarını kullanmaya devam edebilir.

Windows Etkinleştirme Programı

Bu tip işlemlerin yapılabilmesi adı neyse KMSpico adı verilen programları kullanılabilir. Piyasada pek çok farklı alternatif bulunan bu etkinleştirme programları, kişilerin ihtiyacını karşılayacak seviyede. Fakat bu programların temin edilmesi ve kullanılması aşamasında güvenliğe dikkat edilmeli. Zira etkinleştirme programı ile birlikte zararlı yazılımları içeren pek çok farklı virüsler bilgisayara giriş yaparak ciddi bir sorun yaratabilir. Bu nedenle kullanıcıların bu konularda dikkatli olması oldukça önemli.

Windows ücretli olduğundan dolayı bu tip etkinleştirme işlemlerini yapmak istemeyen ya da ücretsiz seçenekleri değerlendirmeyi tercih etmeyenler ise Linux gibi ücretsiz bir şekilde piyasaya sunulan işletim sistemlerini tercih ederek, daha kolay bir kullanım sağlayabilir.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.