WhatsApp Mesajlarını Yeni Cihaza Aktarma

WhatsApp, birçok ülkede kullanılan gelişmiş mesaj özellikleriyle kullanıcıların beğenisini kazanmış bir uygulamadır. Son dönemlerde meydana gelen gizlilik sorunlarıyla adından sıkça bahsettiren uygulamanın birtakım konularda kullanıcılarına sağladığı önemli ayrıcalıklar mevcut. Önemli yazışmaları ya da sohbet geçmişlerinizi yeni cihazınıza aktarmanız gerektiği dönemlerde, WhatsApp uygulaması sizlere yardımcı oluyor.

Yedekleme seçeneklerini açarak mesajların koruma altına alınmasını sağlamak mümkündür. WhatsApp mesajlarını yeni cihaza aktarma işlemini en iyi şekilde yapmak için eski cihazda mesajlarınızı yedeklemiş olmanız gerekir. Eski cihazınız çalışır durumdaysa herhangi bir sorun yoktur. Kolayca cihaz yedekleme özellikleriyle yeni telefonunuza tüm mesajları yedekleyebilir ve yeniden kullanmaya başlayabilirsiniz.

Yedekleme İşlem Aşamaları Nasıldır?

Google Drive üzerine yapılacak olan yedeklemeler sayesinde sitem başarılı bir biçimde çalışır. Bu koşulda yedekleme yapmak için birtakım işlemleri yerine getirmek önemlidir. Yapılacak olan işlemler sırasıyla şu şekildedir;

  • WhatsApp uygulaması içerisindeki ekran üzerinde bulunan ayarlar sekmesine girilmelidir. Ayarlar sekmesine içerisinden sohbet bölümüne giderek buradan yedeklemeleri seçmeniz gerekir.
  • Burada belirli aralıklarla yedekleme seçeneklerini sunulur. Manüel ya da otomatik yedekleme seçenekleriyle tüm mesajlarınızı kayıt altına alacaksınız. Google Drive hesabınızda kayıt edilen bu mesajlaşmalar, farklı cihazlara bu yöntemle aktarılır.

Bunun dışında SD kart ile de yedekleme işlemi yapılabilir. SD kart ile yapılacak olan yedeklemelerde her iki telefonundan destekliyor olması gerekir. Aynı şekilde ayarlar, son etler ve yedeklemeler menüsünden, SD karta yedekleme özelliklerini kullanarak doğru biçimde işlemler yerine getirilecektir. Bu sayede diğer cihaza SD kartı takarak tüm mesajlaşmaları aktarabilirsiniz.

Dahili Hafıza ile Yedekleme İşlemi

Herhangi bir ekstra malzeme kullanmadan, yazılım sistemlerini kullanarak bu tür mesajlaşmaların tamamını farklı cihazlara aktarmanız mümkündür. Bu süre zarfında bir USB kabloyla telefonunuzu bilgisayara başlayın. Bağladığınız telefonun WhatsApp/database klasörüne girin. Bu klasör içerisinde mgstore başlangıçlı bir dosya bulunmalıdır. Bu dosyayı bilgisayara kopyalayın. Eski telefonunuzla herhangi bir işlem kalmadı. Bunun yanında yeni cihazınıza WhatsApp uygulamasını kurun fakat açmadan USB ile bilgisayara bağlayın.

Kopyalamış olduğunuz dosyayı aynı şekilde yeni cihazdaki klasörün içerisine yükleyin. Bu sayede tüm mesajlaşmalar otomatik olarak yeni cihaza geçmiş olacaktır. WhatsApp mesajlarını yeni cihaza aktarma bu koşullarla son derece kolaydır.

WhatsApp Mesajlarını Doğru Biçimde Aktarma

WhatsApp mesajlarını bu tür yöntemler sayesinde güvenli bir biçimde yeni cihazlarınıza aktarabilirsiniz. Uygulama verilerimizin kaybolmaması adına sunduğu bu tür avantajlar la işlerinizi kolaylaştırır. WhatsApp mesajlarını yeni cihaza aktarma yöntemleriyle işlerinizi kolaylaştıracak ve süreci en ideal biçimde yöneteceksiniz. Bu hususta ihtiyaç duyduğunuz yöntemle en iyi biçimde mesajlarınızı yedekleyeceksiniz. Yedeklediğiniz bu tür mesajları da yeni cihazınıza aktararak kaybolmalarının önüne geçeceksiniz. Bu durum önemli olayların çözülmesinde ve işlerin aksamamasında önemli detayları içerisinde barındırmaktadır. Kullanılan yöntemler oldukça kolay ve hızlı uygulanabilir.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.