Steam’de İndirilen Oyunlar Nerede Bulunur?

Tüm dünya genelinde en önemli oyun platformlarından bir tanesi olan Steam, farklı oyun türlerine tek bir kütüphane üzerinden ulaşılmasını ve oyunların daha kolay ve pratik bir şekilde oynanmasını sağlıyor. Steam dahilinde ücretli ve ücretsiz olmak üzere pek çok farklı oyun türünü bulabilecek olan oyun severler için bu programın bazı teknik aşamaları zor olabiliyor. Öyle ki indirilen oyunların dosyaları üzerinde değişiklik yapılmak istenmesi halinde oyun dosyalarını ulaşılması gerekiyor. Fakat yapısı gereği bu oyun dosyalarına ulaşmak sanıldığı kadar kolay değil. Özellikle başlangıç seviyesindeki kişiler için bu konuda yardım alınması çoğu zaman zorunlu oluyor. Steam’de indirilen oyunlar nerede bulunur gibi pek çok farklı soru işaretine sahip olan oyuncular aşağıda yer alan adımları takip ederek kolay bir şekilde oyunlara ulaşabilir.

Steam’de İndirilen Oyunlar Nerede Bulunur?

Steam dahilinde kişilerin öncelikli olarak uygulama üzerinden oturum açması ve ardından oynamak istediği oyunları indirmesi gerekiyor. İndirme işlemleri tamamlanan oyunların her biri ise bilgisayarda özel bir klasör altında bir arada bulunur. Böylece kişiler klasöre ulaştıktan sonra tüm oyun dosyalarına ulaşma ve bu dosyalar üzerinden ihtiyaç duyduğu değişiklikleri yapma şansına sahip olabiliyor.

Steam Oyun Klasörü Nerede?

Oyun dosyasına ulaşmak isteyen kişilerin takip etmesi gereken adımlar ise şöyle;

Bilgisayarıma giriş yapın.

Ardından oyunun kurulu olduğu c bölümüne giriş yapın.

Eğer oyun kurarken özel bir yer belirtilmediyse oyun C bölümüne giriş yapılır kurulmuş olacaktır.

Ardından bu bölümde Program Files klasörünü bulun. (Sisteminizin kaç bit olduğuna göre bu kurulum farklı klasörlere yapılmış olacaktır. Eğer sisteminiz 32 bit ise Program Files bölümüne, eğer 64 bit ise 64 bit bölümüne kurulmuş olacaktır. 64 bit sistemlerde ise platformunun 64 bit sürümü yüklendiyse Program Files x64, 32 bit sürümü yüklendiyse x86 olarak adlandırılan Program Files bölümüne erişim sağlanmalıdır.)

Bu bölüme giriş yapıldığında ise takip edilmesi gereken adımlar Steamapps Common klasörüdür. Steam’de bu adımları takip ederek ulaştığınız Steamapps Common klasörü dahilinde Steam’de indirmiş olduğunuz tüm oyunlar klasör halinde listelenmiş olacaktır. Böylece dilerseniz oyun dosyalarını kopyalayabilir ya da oyun dosyaları üzerinde farklı değişiklikler yapabilirsiniz. Bu işlemler sayesinde Steam’deki tüm oyunları kontrol altında tutmanız mümkün olmaktadır.

Kişilerin belirtilen adımları takip ederek herhangi bir sonuca ulaşamaması halinde ise kontrol etmesi gereken adımlar öncelikli olarak oyunun hangi dizine kurulduğu ve kaç bit olduğudur. Oyun platformu ayarları üzerinden yapılacak değişiklikler, oyunların kurulu olduğu dizinde değişiklik yapılmasına sebebiyet verebilecektir. Anlatımda, standart kurulum esasına göre anlatım yapılmıştır.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.