Sosyal Medyada En Çok İzlenen Kadın Yayıncılar

Sosyal medya, gelişen dünya düzeni içerisinde insanların yoğunlaşarak kullandıkları çeşitli alanlardır. Başta TikTok, Twitch gibi sosyal mecralar en çok yayın yapılan alanlardır. Özellikle farklı sektörler içerisinde çeşitli yayıncılık alanlarıyla son derece profesyonel imkânlar ortaya çıkar. Bu tür yayınların yapıldığı platformlar içerisinde kadın yayıncılarında önemi büyüktür. Yapılan yayınlarla beğeni kazanmış ve belirli bir topluluğu başarıyla toplamış olan belli başlı yayıncılar mevcuttur. Bu yayıncılardan ilk yedi tanesi şu şekilde sıralanabilir;

  • Eylül
  • AhuHere
  • Lunaspia
  • ZeynepOraklı
  • Pqueen
  • Annadeniz
  • Miafitz

Sosyal medyadan en çok izlenen kadın yayıncılar, bu sıralamayla en net şekilde açıklanır. Özellikle farklı çeşitlerle karşımıza çıkan bu yayıncılar, birçok kitleyi etkilemiş durumdalar.

Sosyal Medyada Yapılan Yayınlar

Sosyal medya yayıncılar tarafından açılan çeşitli yayınlarda etkileşim oldukça önemlidir. Bu süre zarfında sosyal medya platformlarından TikTok, ön plana çıkan önemli bir alandır. Genel olarak bu tür sosyal mecralarda yayın yapan kadın yayıncılar, kullanıcı kitlesini eğlenceli içerikler oluşturarak elinde tutmaktadır.

Özellikle Pqueen ilk dönemlerde yaptığı oyun videoları ve yayınlarıyla gelişimine başlamıştır. Daha sonraki süreçte eğlenceli içeriklerle günün belli zamanlarında yayın açarak şu anda halihazırda yayın hayatını sürdürmeye devam etmiştir. 2017 yılında yayın yapmaya başlayan Pqueen, şu anda eğlenceli içeriklerle izleyicilerine ulaşmaya devam ediyor.

En Çok İzlenen Sosyal Medya Fenomenleri

Kasın yayıncılar içerisinde bir diğer önemli kişiyse Annadeniz’dir. Annadeniz genel içerikleriyle sohbet yaparak yayın hayatına devam etmektedir. Twitch üzerinden yaptığı yayınlar sayesinde izleyicilere ulaşan Annadeniz, 639.000 takipçiye sahiptir. Bunun dışında Eylül bir diğer kadın yayıncıdır. İlk olarak başladığı oyun yayınlarının yanında yaptığı sohbetlerle, farklı insanlara ulaşmayı başarmıştır.

Bu sürede sürekli yeni takipçiler kazanan Eylül, günün belli saatlerinde düzenli olarak yayın yapmaya devam ediyor. 280 bini geçmiş takipçi sayısıyla Twitch üzerinde, eğlenceli içerikler üreterek yayın hayatını sürdürüyor. Bu süre zarfında oldukça çeşitli içeriklerle farklı kişiler, yayın yapmaya başlamış, yapanlarda devam etmiştir.

En Çok Yayın Yapılan Sosyal Mecralar

Twitch kadın yayıncıların tercih ettiği en önemli platformdur. Burada yayın yapan AyuHere, CSGO oyunlarıyla karşımıza çıkan önemli biridir. Özellikle daha sonraki süreçte başladığı sohbet içerikli yayıncılık süreçleriyle her geçen gün artan takipçi sayısına sahiptir. Twitch hesabında yaptığı yayınlar neticesinde 112 bin takipçiden fazla kişiye ulaşmış durumda olan AyuHere, hâlen yayınlarına devam ediyor.

Yayın yapan kişilerden bir diğeri ise Zeyneporakli olarak karşımıza çıkar. Twitch üzerinde hem oyun hem de sohbet videoları ve canlı yayınlarıyla artan bir takipçi kitlesine sahiptir. Bunun yanında çeşitli içeriklerle farklı kişilere ulaşmayı başaran Zeyneporakli, sohbet yayınlarıyla bu alanda işlevlerini sürdürüyor. Bunun dışında kadın yayıncılar her geçen gün artarak Twitch ve TikTok üzerinde yayınlarını ilerleyen süreçlere taşımaktadırlar.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.