Sonic Dash

Sonic Dash

Bir süredir iOS cihazlarda oynanabilen Sonic Dash’ın Android versiyonu en sonunda yayınlandı!

Ücretsiz olarak oynanabilen bir Android oyunu olan Sonic Dash, dünyanın en hızlı kirpisi ve Sega’nın yarattığı en büyük oyun karakterlerinden biri olan Sonic’i tablet ve telefonlarımıza konuk ediyor.

Mobil oyunlar arasında büyük bir başarı yakalayan Temple Run oyunun oyun yapısını geliştirerek çok daha farklı boyutlara taşıyan Sonic Dash bize büyük bir eğlence sunuyor. Temple Run’daki kovalamaca söz konusu olduğunda dünyanın en hızlı kirpisinin bu alanda boy göstermemesi düşünülemezdi.

Sonic Dash’ın geçtiği Sonic evreni oyunda çok güzel bir şekilde canlandırılıyor. İnanılmaz 3 boyutlu grafiklere sahip ortamlarda Sonic ile koşarken kimi zaman baş döndürücü sahnelere şahit olabilir, yer çekimine meydan okuyabilirsiniz. Sonic ile bu 3 boyutlu ortamlarda koşarken depar atmalı, zıplamalı ve Sonic’in karakteristik hareketi olan yuvarlanma hareketini yapmalıyız. Yolumuza çıkan engeller karşısında ise Sonic’i doğru anda yönlendirerek yolumuz üzerindeki altın yüzükleri toplamalıyız.

Sonic Dash’da topladığımız altınları Sonic’i geliştirmek için kullanabiliyoruz. Bu altınlar ile Sonic’in altın toplama mesafesi arttırılabiliyor, depar atma süresi uzatılıp, depar atma barının dolma hızı arttırılabiliyor.

Sonic Dash bize renkli bir oynanış sunmakta. Kolay kontroller sayesinde eziyet olmayan oyunda bölüm sonu canavarları ile karşılaşarak Sonic’in özel yeteneklerini kullanabiliyoruz. Sonic Dash bize Sonic haricinde Sonic’in arkadaşları Tails, Shadow ve Knuckles ile de oyunu oynayabilme imkanı sunuyor.

Sega, Sonic Dash için gelecekte güncelllemeler yoluyla eklenecek ücretsiz içeriklerin de sözünü vermekte.

 

Sonic Dash5 Sonic Dash3 Sonic Dash2  Sonic Dash6 Sonic Dash1 Sonic Dash4

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.