Snapchat

Instagram gibi rakiplerine karşı son derece popüler durumda olan Snapchat, kişilerin eğlence için tercih edebileceği en iyi uygulamalardan bir tanesi. Uygulamanın en çok dikkat çeken bölümlerinden olan filtreler sayesinde çok farklı görüntüler ve fotoğraflar elde edebilmek mümkün.

Snapchat Nasıl Kullanılır?

Kişilerin arkadaşları ile etkileşim içerisinde olabildiği bu uygulama, özellikle harita üzerinden kolay bir şekilde kontrol sağlıyor. Arkadaşlarının evde ya da bir kafede oturduğunu ya da araç ile yolculuk yaptığını görmek için yine uygulama gerekli olan desteği sağlıyor. Öyle ki Snapchat uygulamasını açtıktan sonra arkadaşlarınıza göz atmak istediğinizde karşınıza şöyle bir ekran çıkıyor;

Bu özellik sayesinde kişilerin arkadaşlarının nerede olduğunu öğrenmesi ve onların yanına gitmesi kolaylaşıyor. İsteyen kişiler ise kendi konumunu da aynı şekilde paylaşabiliyor. Arkadaşlar listesinin kontrol edilmesi de son derece kolay. Menü üzerinden arkadaşlar bölümüne geçiş yapıldığında kişilerin tüm arkadaş listesi ekranda yer alıyor.

Bu bölüm üzerinde kişilerin birbirleri ile özel bir şekilde görüşme yapması ya da arkadaşları ile ilgili son güncellemeleri alması mümkün. Üstelik uygulamada otomatik olarak silme özelliği bulunduğundan dolayı içerikler kendiliğinden yok olmaktadır. Fakat önemli mesajlar ve görüntüler için kaydetme özelliği kullanılabilir durumda.

Uygulama ile birlikte aynı zamanda farklı filtreler kullanmak ve bu filtreleri paylaşmak da mümkün. Sürekli güncellenen filtre dünyası, uygulamanın en dikkat çeken ve en çok kullanılan bölümlerinden bir tanesi durumunda. Uygulamayı açtıktan sonra ziyaret edeceğiniz bu bölümde alt tarafta yer alan fitre seçeneklerini kullanarak çok farklı efektler uygulayabilirsiniz.

Tüm bu özelliklere bağlı olarak kullanıcıların birbiriyle ile olan etkileşimini arttırmayı hedefleyen Snapchat; mesaj, fotoğraf, ses ve video gönderimi ile bu imkanları sizlere sunuyor. Bu uygulama için bir profil oluşturduktan sonra tüm bu özelliklerden yararlanmaya başlayabilirsiniz. Kullanımı ve hedefi çok basit olmasına rağmen kısa süre içerisinde popüler hale gelen Snapchat, tüm bu özellikleri ve yeni eklediği değişiklikleri ile de cazip bir platform olmayı sürdürüyor. Özellikle arkadaş çevresi geniş olan kişiler için uygulama son derece eğlenceli.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.