SD Karta Taşınmayan Uygulamalar Nasıl Taşınır?

Akıllı telefonlarda depolama alanı çoğu zaman sorun olabilmektedir. Özellikle işletim sisteminin kendi dosyalarının bulunduğu depolama alanında, yüklenen uygulamalar ve uygulamalarının kullanım sırasında oluşturduğu ek depolama alanları kısa süre içerisinde depolama sorununun yaşanmasına yol açabilmektedir. Bu tip durumlarda kullanıcılar için Android işletim sistemi kullanılıyorsa en ideal çözüm SD kart kullanılmasıdır. 

SD Kart İle Depolama Çözümü  

SD kart olarak adlandırılan bu depolama kartları, kişilerin kolay bir şekilde depolamasını sağlamakta ve böylece telefon hafızasının rahatlatılması mümkün olmaktadır. Fakat SD kart için uygulamalar problem yaratabilmektedir. Bu nedenle de çoğu kişi için SD karta taşınmayan uygulamalar nasıl taşınır sorusu cevaplanmayı beklemektedir. 

SD Karta Taşınmayan Uygulamalar Karta Nasıl Taşınır?

Kullanıcıların SD kart kullanmaya başladığı andan itibaren bu kartı dahili depolama alanı olarak kullanılması mümkündür. Bunun için kart takıldıktan sonra ayarlar bölümünden micro SD kart seçeneklerine giriş yapılarak bu ayarlarda SD kartı dahili depolama alanı olarak kullanılması seçilebilir. Bu işlemler yapıldıktan sonra telefon tarafından ana depolama alanı micro SD kart olacaktır. İndirilen müzikler, oyunlar, uygulamalar vs. micro SD kart üzerinde saklanmaya başlayacaktır. Fakat bazı uygulamalar ya da önceden telefonda kurulu olan diğer programların micro SD karta taşınamaması sorun olabilmektedir. 

Taşınamayan Uyulamaların Sd Karta Taşınması

Taşıma işlemlerinde uygulamaların ayarları üzerinden işlem yapılmaktadır. Bunun için ayarlardan uygulamalar ve bildirimler adımı takip edilerek uygulama bilgilerine erişmeniz gerekir. Bu bölümde yer alan depolama alanı ise kişilerin uygulamayı hangi alanda tutmayı istediğini belirtir. Kullanılan depolama alanından harici depolama alanını seçerek taşı seçeneğini takip etmeniz uygulamanın micro SD kart üzerinde saklanmasını sağlar. 

Taşınamayan uygulamalar için bu şekilde bir işlem yapmanız yeterli olacaktır. Android işletim sistemlerinde genel olarak bu işlemlerin yapılması yeterlidir ve istenilen uygulama kolay bir şekilde ana depolama alanında ya da micro SD kart üzerinde saklanmaya başlanır.

Root’lu telefonlarda taşıma nasıl yapılır?

Rootlu telefonlarda ise tüm uygulamaların kolay bir şekilde taşınması adına uygulamalar bulunmaktadır. Bu uygulamalar kolay bir şekilde taşıma işleminin yapılması için daha fazla tercih edilir ve bu uygulamalar arasında en popüler olan Link2SD’dir. Eğer sizler de bu tip işlem yapmak, kolay bir şekilde uygulamaları yeni aldığınız karta taşımak istiyorsanız öncelikle olarak telefonunuzun rootlu olmasını sağlamalısınız. Bu sayede telefon ve micro SD kart arasındaki taşıma işlemlerini çok daha kısa süre içerisinde ve sorunsuz bir şekilde yapılabilecektir.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.