PUBG Mobile

Çok oyunculu aksiyon tarzında olan PUBG Mobile video oyunu Bluehole tarafından sürekli olarak geliştirilmektedir. Oyun ilk olarak 2017 Mart ayında Microsoft Windows için çıkmıştır. 3 ay gibi bir sürede 4 milyona yakın indirmenin ardından Aralık ayında Xbox One versiyonu ile piyasaya girmiştir.

Mobil olarak 9 Şubat 2018 de ilk olarak Çin’de çıktıktan sonra 19 Mart 2018 de Android ve İOS işletim sistemli telefonlarda oynanmaya başlandı. Sürekli geliştirilen ve yenilenen oyun bir çok ödül almayı başarmıştır. 2018 Yılın En İyi Mobil Oyunu, Golden joystick Award En İyi Oyun, En Rekabetçi Oyun ödüllerini almıştır.

 

Nasıl Oynanır?

Oyunda 100 yakın oyuncunun bir haritada toplanıp rotası belli bir uçakta giderken haritada istediği yere atlayabilmesiyle başlar. Ardından silah ve malzemeler toplanılır. Amaç diğer oyuncuları öldürüp ölmeden sona kalan oyuncu veya takım olmaktır. Oyun başladığında güvenli alan daralmaya başlar. Bu güvenli alan içerisinde kalmaya çalışıp rakip oyuncuları öldürme amaçlanır.

Oyun tek, iki, üç veya dört kişilik takımlar halinde oynanır. Oyuncular silah için destekleyici kompresör, el tutamağı, hızlı çekim uzun şarjör, dikey tutamak gibi parçaları da bulma şansına sahiptirler. Koruyucu olarak tava, kask ve yelek ile gelebilecek mermi hasarlarını azaltırlar. Oyuncunun canının azalması durumunda bulunan sargı bezi, sağlık kiti, sağlık çantası, adrenalin, ağrı kesici, enerji içeceği gibi malzemeler ile sağlığını tamamlayabilirler.

 

Oyun İçeriği

Farklı haritalar ve bölgelerle oyunculara çeşitlilik sunmaktadır. Mobil üzerinde toplamda 100 milyondan fazla indirilme sayısına sahip olan oyunun tam süresi 30 dakikadan fazladır. Oyun içerisinde bazen kırmızı alanlar görülür. Bu alanlara bombalar yağar. Ara ara uçak tarafından sandık atılır. Bu sandıklar içerisinde özel malzemeler bulunur. Oyunu oynayabilmek için güçlü bir internet bağlantısı gerektirir. Aynı zamanda oyun, Android 5.1.1 veya üzeri ve en az 2GB bellek sisteme ihtiyaç duyar.

Önceki İçerikKilit (AppLock)
Sonraki İçerikRun Race 3D
PAYLAŞ
CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.