Otobüs Simulator : Ultimate

Telefonlarda oyun oynamayı seven ve otobüslere özel bir ilgi gösteren kişilerin tercih edebileceği Otobüs Simulatör, tam anlamıyla bir otobüs deneyimi sunuyor. Hiçbir detayın atlanmadığı oyunda gerçekçi bir oyun ve otobüs sürme deneyimini yaşayabilirsiniz. Farklı model ve marka otobüslerin yer aldığı oyunda, yolcuların da gerçekçi olması oyundan küçük büyük herkesin keyif almasını sağlıyor.

Otobüs Simulator : Ultimate Nasıl Oynanır?

Oyunda en çok dikkat çeken detay ise Türkiye haritasının bulunması. Gerçekçilik ile birlikte Türkiye’ye özgü simgelerin yer aldığı bu oyunda, kişiler otobüs sürerken pek çok farklı imkandan yararlanabiliyor. üstelik kokpit bölümünden yapılacak kontrollerde de yine kullanıcıların çok farklı bir detayı görebilmesi ve böylece çok daha gerçekçi bir oyun oynayabilmesi mümkün. Oyunda Türkiye dışında farklı ülkeler de destekleniyor ve oyunun genel olarak amacı ülkeler arası yapılacak seferler ile bölgenin en iyi otobüs şirketini kurabilmek.

Oyunda desteklenen yer alan ülkeler ise şöyle;  Amerika, Rusya, Almanya, İtalya, Fransa, İspanya, Hollanda, Brezilya, Azerbaycan.

Oyunda şehre özel olarak hazırlanmış olan terminaller gerçekçiliği artıran bir diğer detay. bu bakımdan gerek Türkiye’de gerekse de dünya ülkelerinde yapacağınız yolculuklarda gerçekçi bir terminal yapısı ve istasyonlarda yer almak mümkün.

Oyunun telefonlarda daha kolay bir şekilde oynanabilmesi adına ise özel alanlar ekranda yer bulmuş. Sol alt köşede bulunan bölümden sola ve sağa doğru hareket etme, sağ tarafta yer alan fren ve gaz pedalından ise ilerleme ya da durma gibi kontroller sağlanabiliyor. Tüm bunlara ek olarak orta bölümde yer alan bilgi panelleri, kişilerin hızının ne kadar olduğunu ve benzinin ne kadar kaldığını gösteriyor.

Silecekler, anons, far, korna ve sinyal gibi farklı özellikler de yine bu bölümde kontrol altında tutulmuş durumda. Oyunun en önemli bölümlerinden bir tanesi ise yolcuların memnuniyeti. Özellikle yolcuların acıkma gibi durumlarına karşı yemek molasının hiçbir şekilde aksatılmaması gerekiyor. Bu nedenle yol boyunca yol üstünde bulunan dinlenme tesislerinde belirli aralıklar ile mola verilmesi gerekiyor.

Oyunda 13 farklı otobüs kullanılabilir durumda ve gerçekleştirilen her bir sefer oyuncuların seyahat deneyimi kazanmasını sağlıyor. Oyunda trafik, hava olayları son derece gerçekçi ve bu nedenle zaman zaman oyunun zorlayıcı olması da söz konusu. Oyundaki ayarlar bölümünden oyunun oynanması sırasında işinizi kolaylaştıracak pek çok farklı ayarlamayı yapabilirsiniz.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.