Note 3 için Android 4.4.4 Çıktı

galaxy-note3-sdn

 

IFA 2014‘te Galaxy Note ailesinin yeni üyesini tanıtan Samsung, ailenin 3. üyesi Galaxy Note 3 için nihayet Android 4.4.4 güncellemesini dağıtmaya başladı.

Güney Koreli teknoloji devinin geçtiğimiz günlerde sürpriz bir şekil ilk olarak Galaxy S3 Neo için yayınladığı güncelleme bu kez Galaxy Note 3yayınlandı.

Amerika’da Kullanılabilir Durumda

Samsung’un ilk olarak Amerika’da Sprint operatörü aracılığıyla dağıttığı güncelleme, Galaxy Note 3’ü Android 4.4.2 sürümünden Android 4.4.4 sürümüne yükseltiliyor.

Bu arada güncelleme gelen cihazın Sprint markalı Snapdragon 800 işlemcili model olduğunu hatırlatmakta fayda var. Güncelleme yine daha sonra global Snapdragon 800 işlemcili modellere, daha sonra Exynos işlemcili N900 modellerine gelecektir. Sadece Türkiye’de satılan N9000Q modeline ise büyük ihtimalle güncelleme yine en son gelecek.

Samsung Android 4.4.4 KitKat’la beraber kullanıcılarına;

HD ses desteği,

Uluslararası Wi-Fi arama desteği,

Google güvenlik yamaları,

Knox güvenlik uygulamasının 2.0 numaralı sürümünü ve

Çocuk modunu sunuyor.

14-09/10/sdn-note-3-sprint-444.png

Samsung’un Galaxy Note 4 ve diğer yeni üst seviye akıllı telefonlarında kullandığı en güncel TouchWiz arayüzünü ise başka bir güncelleme ile kullanıcıyla buluşturması bekleniyor.

Muhtemelen Android L sürümünü içeren güncelleme ile yenilenecek arayüz, Android’in yeni sürümü ile beraber kapsamlı bir yeniliğin içerisine düşecek gibi gözüküyor.

Amerika’da başlayan güncellemenin Eylül ayı içerisinde Avrupa’da başlaması bekleniyor. Önümüzdeki dönemde Türkiye’de de kullanıcılara dağıtılması bekleniyor.

:: Samsung güncellemelerinden memnun musunuz?

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.