Nokia’dan Z Launcher

Micrasoft tarafından alınması ile gündeme gelen Nokia bu girişimden sonra ilk android telefonu olan Nokia X cihazını tanıtmıştı. Orta seviye kullanıcılara hitap eden bu cihaz ile yavaş yavaş android piyasasına girmeyi hedefleyen Nokiadan gelen yeni atılım ise kendi cihazları için tasarlamış oldukları Arayüz uygulaması olan Z launcher oldu.

nokia-Z-Launcher-appphone1403227621

 

Şuan için test aşamasında olan Z launcher Google Play üzerinden indirilmeye sunulmadı sadece kendi siteleri üzerinden indirilmeye izin verilen uygulama ayrıca beta aşamada olduğu için belirli sayıda kullanıcının indirmesine izin verilmiş durumda ama biz sizler için Apk dosyasını bulduk ve sitemize şimdiden ekledik.

Öncelikle daha önce denediğiniz launcherların genelinden çok daha farklı bir launcher ile karşı karşıya olduğunuzu hatırlatalım. Her alanda farklı olmayı seven Nokia, bu alanda da fark yaratmayı tercih etmiş. Sadece tek bir ana sayfaya sahip olan Z Launcher, en sık kullandığınız uygulamaları anlıyor ve ana sayfayı sizin için sık kullandığınız uygulamalar ile dolduruyor.
Günün hangi saatinde hangi uygulamayı sık kullandığınızı anlayan Z Launcher, ana ekranınızı da ona göre şekillendiriyor. Örnek vermek gerekirse akşam işten eve dönerken her gün trafiğin durumuna bakıyorsanız Z Launcher sizler için trafik uygulamasını ön plana çıkartıyor.

Z Launcher’da öne çıkartılmamış uygulamalara ulaşmakta oldukça kolay. Tek yapmanız gereken hiç bir yere tıklamadan ana ekran üzerinde istediğiniz uygulamanın baş harfini yazmak daha doğrusu harfi ekrana çizmek. Çizdiğiniz harfi algılama konusunda oldukça başarılı olan Z Launcher’da harfi silmek için parmağınız ile harfin üzerinden geçmeniz yeterli oluyor.

 

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.