LG G3 Klavyesi Diğer Tüm Android Telefonlara Taşındı [Yükleme Talimatları]

Son günlerin en gözde telefonları arasında yer alan LG’nin yeni modeli G3 için gelecek olan donanımsal bir çok bilgi kesin olarak bilinse de yazılımsal olarak ne gibi değişikliklere olacağı kesin değildi.

G3 modelinin tanıtılmasından sonra ise ilk göze çarpan değişiklikler arasında şüphesiz ki LG’nin yeni klavyesi ve özellikleri yer aldı. Google Play de bulabileceğiniz en pahalı android klavyelerine bile taş çıkartacak özelliklere sahip olan bu klavyeye gelen birde yakından bir kaç özelliği ile bakalım.

Eğer büyük parmaklara sahipseniz yada küçücük tuşlardan hoşlanmıyorsanız bu klavyeyi istediğiniz boyutlara çekebiliyorsunuz. Ayrıca klavyenin farklı ve yeni bir özelliği olan en çok kullandığınız harflerin boyutlarını büyüterek daha kolay ve hızlı yazı yazma deneyimi elde ediyorsunuz. İleri derecede geliştirilmiş olan kelime tahmin özelliği ile bir sonra ki kelimeleri ileri düzeyde doğru olarak tahmin edebiliyor. İsterseniz de klavyeyi tek elle yada ekranda iki parmağınızı ileri iterek ikiye bölerek kullanabiliyorsunuz.

Kurulum:

Yukarıdan indirdiğiniz Apk dosyasını cihaza atıp yükleyin. Daha sonra menüden yüklenen uygulamayı açın ve gelen ekran Install seçeneği ile klavyeyi kurunuz. İşlem bittikten sonra telefonu yeniden başlatın ve Ayarlar/Dil ve klavye bölümünden G3 klavyesini aktif hala getirin.

Not: Tüm bu işlemler için Root yetkisi gereklidir.

LG_Keyboard

5 YORUMLAR

  1. İlhan bey. Root işleminde bilgileriniz gitmez ama cihazınız garanti dışına çıkar.

    Mahmut bey orjinal rom mu kullanıyorsunuz. İsterseniz bir de Recovery üzerinden yükleyerek kullanabileceğiniz dosyayı da verebilirim.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.