Kilit (AppLock)

Kilit yani applock programı tüm dünyada oldukça yaygın olarak kullanılan uygulamalardan biridir. Özellikle telefonlar için özel olarak üretilen bu program sayesinde tüm android ve iSO telefonların rahatlıkla kullanılması sağlanmaktadır.

AppLock Kullanırken Bilinmesi Gerekenler

Telefonlarınızda bulunan tüm dosyaları korumak ve kimsenin ulaşmasını istemiyorsanız bu durumda applock uygulamasını kullanmanız doğru olacaktır. Kişisel verilerin korunması ve aynı zamanda gizlenmesi için kullanılabilecek olan bu uygulamaya tüm telefonlarının uygulama indirme ekranlarından kolaylıkla ulaşmak mümkün olmaktadır. Aynı zamanda ücretsiz olarak kurulum sağlayan program içerisinde isteğe bağlı olarak satın alma işlemleri yapılabilir.

 

AppLock Nasıl Kullanılır?

Uygulamayı indirdikten sonra parmak izi ya da şifre ile korumaya alabilirsiniz. Uygulama içi 4 haneli ya da karakterli olacak şekilde şifre belirlemek yeterli olacaktır. Kilitleme işlemlerini telefon üzerindeki birden fazla uygulama için kullanabilirsiniz. Aynı zamanda belirlenen uygulamalara giriş yasağı koyabilirsiniz. Bu program, telefonların tamamen kişiselleşmesi için kullanılan uygulamalardan biridir. Uygulama açıldıktan sonra girişi yönet butonu seçilir ve giriş yapılır.

Daha sonrasında uygulamaları kilitle seçeneği tıklanarak çıkan ekrandan atla butonu seçilir ve istenilen şifre girilir. Şifreden sonra tamam denildiği andan itibaren telefon kişisel koruma altına girer ve şifre olmadan seçilen uygulamalara giriş ortadan kalkmış olur. Sarı renk ile işaretlenmiş olan simgeler sahip olunan uygulamaların kilitlendiğini, beyaz renkle işaretlenmiş olan simgeler ise şifreleme yapılmadığını göstermektedir. Bu seçeneklere bakılarak da telefon içerisinde ki uygulamaların şifrelenmesi ile ilgili işlem yapılabilir.

 

Kilitleme Şekilleri

AppLock sayesinde 3 şekilde kilitleme seçeneği sağlanmıştır. Bunlar; Şifre girerek, parmak izi ile açma işlemi yaparak ve şekil çizerek şeklindedir. Bu seçeneklerden parmak izi ile girişler sadece android telefonların N işletim sistemleri ile çalışanları için uygulanabilinir.

 

Önceki İçerikFaceApp
Sonraki İçerikPUBG Mobile
PAYLAŞ
CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.