Iphone Şarj Ömrünü Uzatma

Cep telefonları daha ince, daha hızlı ve daha kaliteli olmaya devam ediyor, ancak pil sorunu hala tam olarak çözülmedi. Bu nedenle, pilin hızla erimesini önlemek yine de önemlidir. Taşınabilir harici pil (güç bankası) biraz nefes almamızı sağlar. Bununla birlikte, pil ömrünü uzatacak önlemleri yine de görebilir ve halihazırda hangi önlemleri uyguladığımızı ve hangi önlemlerin uygulandığını görebiliriz.

Bir cep telefonundaki en çok pil tüketen unsur ekran.  İPhoneun pil ömrünü uzatma için ekran ışığını ana ekranda yukarı kaydırarak kolayca karartabilirsiniz. Her seferinde uğraşmak istemiyorsanız, “Ayarlar” / “Ekran” ve “Parlaklık” seçeneklerinden “Otomatik Parlaklık” ı etkinleştirebilirsiniz.

Şarj Ömrünü Uzatmanın Avantajları

Revizyon konum hizmeti Aslında, bazı uygulamaların çalışması için konum bilgilerinizi kullanması gerekir. Ancak, gereksiz yerel konumları kullanan bazı uygulamalar da vardır. Bu nedenle, ayarlara müdahale etmek en iyisidir. Çünkü konum bilgisinin kullanılması pil gücünü de tüketir. “Ayarlar” / “Gizlilik” / “Konum Servisleri” seçeneğine giderek uygulamayı “Asla” olarak değiştirerek uygulamayı kontrol edebilirsiniz.

Otomatik güncellemeleri kapatın otomatik güncellemeler sizi sorunlardan kurtarabilir, ancak karşılığında pilinizi tüketir. Bu özelliği kapatmak için, “Ayarlar” / iTunes ve App Store’un “Otomatik İndirmeler” bölümünde gerekli güncellemeleri devre dışı bırakabilir ve diğer güncellemeler kullanılmadığında devre dışı bırakabilirsiniz.

Pil Ömrünü Uzatmak İçin En İyi Yöntemler

İOS Edge’deki bazı ayarlar kullanıcı deneyimini iyileştirmek için tasarlanmış olsa da bir miktar pil de tüketirler. Arayüzdeki simgelerin canlı görünmesini sağlayan parlak efektleri ve 3B efektler bunlardan biridir. Iphone pil ömrünü uzatma için “Hareketi Azalt” seçeneğini etkinleştirmek için “Ayarlar” / “Genel” / “Erişilebilirlik” / “Hareketi Azalt” seçeneğine gidebilirsiniz.

Dışarıdasınız, pil seviyesi %20’nin altına düştü ve kırmızıya döndü. Tüm tasarruf önlemleriyle birlikte, iOS 9 tarafından sunulan düşük güç modu, kullanılabilir. İPhone pil ömrünü uzatma işlemi  gerekiyorsa, bu modu etkinleştirebilirsiniz, böylece pil seviyesi % 20’ye ve ardından % 10’a düştüğünde telefon sizi bilgilendirecektir. “Ayarlar / Pil” menüsünden “Düşük Güç Modu” etkinleştirildiğinde, parlaklığı otomatik olarak azaltır, cihaz performansını optimize eder ve sistem animasyonunu en aza indirir.

Uygulama Kapatarak Pil Ömrü Uzatma

Arka planda içerik indirmeyi durdurun; AirDrop ve iCloud ve devamlılık ile senkronizasyon gibi özellikleri devre dışı bırakın. Bu modu etkinleştirdikten sonra elbette telefon görüşmeleri yapabilir, e-posta ve mesajlaşma uygulamalarını kullanabilir ve İnternet’i kullanabilirsiniz. Arka planda çalışan hizmetlerden biri “Arkaplan Uygulama Yenileme” dir. “Ayarlar” / “Genel” bölümüne gidebilir ve uygulamaya göre izinleri yönetebilir veya “Arka plan uygulama yenileme” alanında tamamen kapatabilirsiniz. OS 9, pil verimliliği hakkındaki bilgileri zenginleştirir. Pil verimliliğini artırmak için, telefonunuzdaki uygulamanın pil tüketimini ne kadar etkilediğini görmek için “Ayarlar / Pil” bölümüne gidebilirsiniz.

Telefonunuzun düzenli olarak yeni e-postaları kontrol etmesini engelleyerek pil gücünden tasarruf edebilirsiniz. Burada “Ayarlar” / “Mail”, “Kişiler”, “Takvim” bölümlerine “Yeni Veri Al” alanına girerek belirli hesaplar için tanımlayabilir veya üst kısımdan “Anında Yönlendirme” yi tamamen kapatabilirsiniz.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.