iPhone 6 ile iPhone 6 Plus Arasındaki Farklılıklar

iphone-6-iphone-6-plus-karsilastirma-sdn-promo

 

Apple’ın düzenlediği etkinlikle tanıttığı 4.7 inçlik iPhone 6 ile 5.5 inçlik iPhone 6 Plus arasındaki farklılıklara bakıyoruz. İşte iPhone 6 ile iPhone 6 Plus arasındaki farklılıklar

iPhone 6 ile iPhone 6 Plus Arasındaki Farklılıklar

Apple’ın yeni akıllı telefon modelleri iPhone 6 ve iPhone 6 Plus arasında 100 Dolarlık bir fiyat farkı bulunuyor. iPhone 6 4.7 inç ekranla geliyorken, iPhone 6 Plus ise 5.5 inçlik bir ekrana sahip. Peki farklılıklar bu kadar mı? İşte tek tek olan farklılıklara bu makalemizde değiniyoruz.

iPhone 6 ile iPhone 6 Plus Arasındaki Farklılıklar – Ekran:

Apple, sadece iki farklı ekran boyutuna sahip akıllı telefonu piyasaya sürmüyor. Detaylara baktığımızda pek çok farklılık göze çarpıyor.

14-09/10/iphone-6-iphone-6-plus-4-sdn.png

Apple iPhone 6’da 4.7 inç büyüklüğünde ve 750 x 1334 piksel çözünürlüğünde bir ekran kullanıyor. Bu ekranın keskinlik oranları ise 326 ppi. Yani Apple’ın daha önceki Retina ekranlarıyla benzer bir değer.

iPhone 6 Plus’a baktığımızda ekranın 5.5 inç seviyesine çıktığını görüyoruz. Çözünürlüğü de yükselten Apple, bu sefer standart bir çözünürlüğü tercih etmiş. Full HD çözünürlüğü kullanan telefonun keskinlik değeri 401 ppi.

İlk olarak safir ekran kaplamasıyla geleceği düşünülen iPhone 6 Plus, iPhone 6 gibi oleophobic ekran koruyucu cam ile geliyor.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.