Instagram

En popüler sosyal ağlardan bir tanesi olan Instagram, Android işletim sistemleri için özel bir uygulamaya sahip. Google Play üzerinden indirerek kullanabileceğiniz Instagram uygulamasında arkadaşlar ile iletişim halinde kalmak ve uygulamaya eklenen bir dizi yeni özellikten yararlanabilmek söz konusu. Hızlı bir şekilde paylaşım imkanı sağlayan Instagram’ın genel arayüzü ise oldukça sade ve anlaşılabilir durumda.

Instagram Nasıl Kullanılır?

Uygulamayı kullanmak adına öncelikli olarak her kullanıcının üyeliğe sahip olması gerekiyor. Üyelik ile uygulamada oturum açıldıktan sonra ise üst tarafta hikayeler ve alt tarafta ise akışı görmek mümkün. Kullanıcılar en altta yer alan menü üzerinden ise akışa ulaşabilir.

Instagram’da yeni sayfalar ve paylaşımlar keşfetmek adına arama yapabilir, fotoğraf ya da video ekleyebilir, beğeni durumunu görebilir ve kişisel profiline ulaşabilirsiniz. Instagram’da özellikle hikayeler bölümünün eklenmesi ile birlikte oldukça etkin bir paylaşım durumu söz konusu. Paylaşımın ardından 24 saat sonra kaybolan bu içerikler, bu bakımdan herkes tarafından yakından takip ediliyor. Mesaj göndermek, almak için ise sağ üst köşede yer alan butona tıklanması yeterli. Bu bölüme giriş yapıldığında kişilerin birbirine mesaj gönderdiği özel ekran yer alıyor. Bu ekran ise şöyle;

Gerekli önlemlerin alındığı sosyal ağlarda kişiler istemedikleri kişileri engelleyebilir. Böylece mesaj almamak ya da profili güvenli hale getirebilmek söz konusu.

Instagram uygulamasında en çok kullanılan alanlardan bir tanesi olan arama bölümünde ise yeni yerler sayfalar keşfetmek söz konusu. Bunun için ise alt tarafta yer alan menüden arama ikonuna tıklanması yeterli. Arama bölümü ise şöyle;

Önceki İçerikGoogle
Sonraki İçerikOtobüs Simulator : Ultimate
PAYLAŞ
CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.