Hayat Kurtaran Uygulamalar

Akıllı telefonlarda kullanılabilir durumda olan uygulamalar, kişilerin ihtiyacını hızlı bir şekilde karşıladığı gibi bazen hayat dahi kurtarabilmektedir. Çok zorda kaldığınız durumlarda hayat kurtaran bu uygulamalar size pek çok farklı alandan kolaylık sağlamaktadır. Bu tip uygulamaları telefonunuzda bulundurmanız bu zor durumlarda yardım almanızı sağlayacaktır. Bu nedenle de bu uygulamaların neler olduğunu öğrenmeniz, ihtiyaç duyabileceğiniz uygulamalara telefonunuza yer açmanız önerilir. 

Hayat Kurtaran Uygulamalar  Neler?

Hayat kurtaran uygulamalar ise şöyledir;

Navigasyon 

Telefonlarda hayat kurtaran uygulamalar sırasında kuşkusuz öncelik navigasyon uygulamasıdır. Google, Yandex gibi pek çok farklı üretici tarafından piyasaya sunulan navigasyon uygulamaları yer-yön bulma durumunu kolay hale getirmektedir. Bulunduğunuz nokta ile gitmek istediğiniz noktaya en kısa yoldan nasıl ulaşacağınızı öğrenmek ya da kaybolduğunuzda yerinizi tespit edebilmek adına telefonunuzdaki navigasyon uygulaması yeterli desteği sunacaktır. Üstelik internetsiz çalışan uygulamaları kullanmanız özellikle çekim dışı alanlarda bu uygulamaları sorunsuz bir şekilde kullanmanızı sağlar. 

Çalıntı Durumunda Yardım Alma 

Akıllı telefonlarda çalıntı durumu, kullanıcıların en çok canını sıkan olay olsa da telefonunuzda kullanacağınız güvenlik uygulamaları ile bu durumu daha kolay hale getirebilirsiniz. Özellikle şifrenin 2 defa yanlış girilmesi durumunda ekran görüntüsü alarak uzaktan kullanıcılara yollayan CM Securty gibi uygulamalar telefonunuzun kim tarafından alındığını kolayca öğrenmenizi sağlar. 

Arama Kaydedeciler 

Hayat kurtaran uygulamalar arasında bir diğeri ise arama kaydedici olarak adlandırılan kayıt programları. Telefon görüşmelerini kayıt altına alan ve böylece yaşanabilen farklı sorunlarda kanıt elde edilmesini sağlayan arama kaydedici de yine kullanmanız gereken uygulamalar arasında. 

Çevrede Neler Var?

AroundME uygulama listesinde özellikleri ile yer almaya hak eden uygulama. Özellikle yeni bir yere gittiğinizde yakınınızdaki kafelerden eczanelere kadar nelerin olduğunu öğrenmeniz bu uygulama ile çok kolay. Üstelik harita yardımı olduğu için ulaşımda da sorun yaşamınız söz konusu değil. 

Bu tip uygulamalar hayat kurtaran uygulamalar dahilinde kullanıcılar tarafından tercih edilebilir. Bunun yanı sıra uygulamaların artırılması ve çeşitlendirilmesi kullanıcıların tamamen ilgi alanlarına bağlıdır. Hayvancılık ile uğraşan ve farklı hayvan türleri ile ilgili bilgi alması gereken kişiler bu bilgileri sunan uygulamaları kullanabilir. Benzer şekilde botanik ile uğraşan kişiler de bitki bilimi önerileri ve bakımı ile ilgili farklı bilgiler sunan uygulamaları kullanarak daha farklı bir şekilde destek alma imkanı elde edebilmektedir. Bu bakımdan telefonlar ile sağlanan bu sınırsız imkanlardan kullanıcılar sadece uygulama yükleyerek yararlanma fırsatını sahiptir. Sizler de telefonunuzu ilgi alanlarınızı ve destek almak istediğiniz durumları göz önünde bulundurarak daha donanımlı hale getirebilirsiniz.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.