Gta Vice City Apk

Grand Theft Auto: Vice City, Rockstar North tarafından tasarlanmış bir oyundur ve birçok oyun severin çok severek oynadığı oyunlar arasındadır. 2001 yılında “Grand Theft Auto III” piyasaya sürüldüğünden beri, “Grand Theft Auto” serisinin giriş oyunlarından biri olmuştur. 1986’da “Vice City” de geçen oyun hikâyesi, Tony Montana, İtalyan Mafyası, Tommy Vercetti ve maceralarından esinlenen Miami tasarımına dayanıyor.

Vice City Hakkında

Oyunu üçüncü şahıs bakış açısıyla oynanmaktadır. Açık dünya tasarımı, oyuncuların iki ana adadan oluşan Vice City’de özgürce dolaşmasına olanak sağlıyor. Oyunun konusu, Miami’deki Kübalılar, Haitililer, bisiklet çeteleri, 1980’lerdeki salgınlar, Miami’deki uyuşturucu tacirlerinin aileleri ve muhteşem metal kuralı gibi gerçek dünyadaki birçok gerçek dünya karakterine ve olayına dayanıyor. Oyun aynı zamanda Scarface ve Miami Vice gibi film endüstrisinden de etkilendi.

Pek çok geliştirme çalışması oyun dünyasına ilham verdi ve zaman dilimine uyarlandı. Geliştirme ekibi, sanal oyun dünyasını yaratırken Miami’de de araştırmalar yaptı. Vice City piyasaya sürüldükten sonra müziği, oynanışı ve açık dünya tasarımıyla özel övgü aldı. Ayrıca, şiddet ve etnik grupların tasvir edilmesi konusunda tartışmalara yol açtı ve dava ve protestoları tetikledi. Sonuç olarak, “Vice City” 2002’de 17,5 milyondan fazla kopya satarak en çok satan video oyunu oldu.

Gta Vice City Oyun Hikâyesi Nasıl Başlar?

Sonny Forelli, Liberty City’deki en büyük üç mafya ailesinden birinin başıdır. Oyuncu tarafından kontrol edilen Tommy Vercetti karakteri, Sonny ile birlikte büyüyen ve uzun yıllar arkadaş olan bir mafya adamıdır. Sonny, Tommy’nin organizasyonunda üst sıralarda yer aldı. Tommy, desteğinden dolayı ailesine her zaman çok sadık kaldı.

1971’de Sonny, Tommy Vercetti’yi Harwood’da bir adamı öldürmesi için tuttu. Ancak bu adam kendisine yapılan saldırıyı biliyordu. Kapana kısılmış Tommy, bir adam ve on bir adamı öldürürken savaşa katıldı. Bu nedenle 15 yıl hapis yattı. Bu olaydan sonra Tommy’ye “Harwood Kötü Adam” lakabı takıldı ve bir süre Sonny’nin onu kasten tuzağa düşürdüğünden şüphelenmişti. Tommy, Sonny hapishanesindeyken aileye düşmandı; çoğu kıdemli üyeyi öldürdü ve aileyi güçlendirmiştir.

Hikâye başlangıcını bildikten sonra verilen görevler daha anlamlı ve görevlerin neden verildiğini bilindiği zaman oyunun kullanıcılar için daha heyecanlı olduğu gözlenmiştir.

Gta Vice City Oyununda Neler Yapılabilir?

Çok az insan GTA Vice City’yi bilmeyebilir. Bu oyun hala bazı kişiler tarafından oynanmaktadır. Açık dünyada seyahat ettiğiniz ve görevleri tamamladığınızda ödüller kazandığınız bir oyundur. Görevlere ek olarak, oyunda yardımcı görevler de var. Oyunda yardımcı görevler yaparak para kazanabilir ve kendinizi geliştirebilirsiniz.

Bu oyun genellikle şehirde geçer. GTA San Andreas gibi ormanlık alanı pek yoktur. Şehirdeki araçları deneyebilir, golf sahalarına gidebilir, görevler yapabilir, ilginç yerleri keşfedebilir, silahları deneyebilir, numaralara girebilir, maceralar yaşayabilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz.

Oyunun Haritası Nasıldır ve Siz Oyunda Nereden Başlarsınız?

GTA Vice City haritası yukarıda açıklandığı gibidir. Resimde görüldüğü gibi 6 ada ve 2 ana kara parçası bulunmaktadır. Ek olarak, küçük bir kara parçası görebilirsiniz. Haritanın sağ tarafında GTA Vice City oynayanların bildiği ünlü plajlar ve sahil yolları var. Oyun hareketli bir sahne ile başlar. Bundan sonra iki bina arasındaki aracın ve elektrik motorunun yanında oyuna başlayacaksınız. Ardından ilk görev yerine gitmeniz istenerek oyuna başlarsınız. İlk görev tanıtımdır. Size oyun kayıt alanını gösterir. Oyundaki tüm özellikleri denemek isterseniz oyunun% 100 tam sürümünü indirip kullanabilirsiniz.

 

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.