Google

Google tarafından geliştirilen Google uygulaması ile bir arama motoru deneyiminin çok daha üst seviyeye çıkarılabilmesi söz konusu. Özellikle Google sorgularını çok fazla kullanan, bu sorgularda daha hızlı bir şekilde bilgiye ulaşmak isteyen kişiler için uygulama ideal durumda.

Uygulama sayesinde civardaki mağaza, restoran, sinema gibi pek çok farklı yerin adresini öğrenebilmek mümkün. Üstelik diğer tüm Google uygulamaları ile uyumlu bir şekilde çalışan uygulama, böylece yer tarifi almak adına Google Haritalar servisi üzerinden rota bilgisini dahi sunabiliyor. Filmler, kitaplar ve tiyatro gibi kültürel etkinliklerde de kolay bir şekilde bilgi alınmasını sağlayan uygulama, kişiselleştirilmiş özel bir bölüme de sahip.

Google uygulaması nasıl kullanılır?

Ekran görüntüsünden de anlaşılacağı üzere konum bilgisine dayalı sonuçlar sunan Google uygulaması ile yakınınızdaki sinemalarda hangi filmlerin oynadığını öğrenmeniz oldukça kolay. Futbol gibi sporlarla ilgilenen kişiler de yine güncel bilgileri kolay bir şekilde Google verilerine dayanarak öğrenebilir. Çok sevdiği takımın maçlarını takip etmek isteyen kişiler, sadece takım için takım adını yazarak daha iyi, güncel ve son dakika olaylarını görebilmektedir.

Gezilecek görülecek yerler, müzeler ya da değerli bölgeler hakkında bilgi almak, harita üzerinden yol tarifini görmek ve daha fazla detaya ulaşmak için de yine Google tek başına yeterli olacaktır. Bunun içine gidilmek istenen bölgenin yazılması yeterli.

Tüm bu eşsiz özelliklere ek olarak Google tarafından sağlanan en önemli avantaj kişilerin kendine göre bu uygulamayı kişiselleştirilmesi. Öyle ki her gün sabah itibarıyla hava durumuna bakmak isteyen kişiler, Google’dan böyle bir destek alabilir. Ekonomi, sinema, spor ya da farklı etkinlikler ile ilgili bilgi almak isteyenler de yeni ilgi alanlarını Google uygulaması üzerinden girerek kolay bir şekilde takip yapılabilir. Üstelik sürekli arama yapmak istemeyen kullanıcılar, maç sonuçları ya da güncel etkinlikler ile ilgili tüm detayları uygulama üzerinden yapacakları ayarlamalar sayesinde bildirim olarak öğrenme şansına sahiptir.

Google uygulaması ile sağlanan en büyük avantaj da budur. Kişiler tamamen kendine özgü bilgi verme platformunu oluşturma şansına sahiptir.

Önceki İçerikFun Race 3D
Sonraki İçerikInstagram
PAYLAŞ
CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.