Google Play Store 5.0.31 Çıktı

Google Play Store, 5.0.31 sürümüyle Materyal Dizayn’a geçmiş durumda. Android L ile tanıtılan Materyal akımına uyan market, artık neredeyse tamamen değişmiş bir şekilde karşımızda.

 

play-store-new

 

Google’ın Android uygulama mağazası Google Play Store yenileniyor. Google’ın yeni tasarım anlayışı Material Design‘a uyum sağlayan Play Store, sadelik ve fonksiyonellik üzerine kurulu bu yeni tasarım sayesinde oldukça düzenli ve temiz bir görünüme sahip olacak.

google-play-store-sdn

 

Parça parça sunulan güncelleme henüz tüm Android kullanıcılarına sunulmuş değil. Güncelleme geldiğinde ise uygulama listelerinde çok fazla değişiklik fark etmeyebilirsiniz. Bunun sebebi ise daha öncedengüncellenmiş olmaları.

Yeni güncelleme ile yapılan değişiklikler ise arama sonuçları ve listelerigibi diğer sayfalarda gerçekleştirildi. Daha canlı renkler içeren bu sayfalar,geliştirilmiş gölgeler ile yararlı animasyonlar ile süslenmiş durumda.

Yakın takip!

Uygulama mağazalarının oldukça çekişmeli geçen yarışında Google her gün daha çok güç kazanıyor. Kendisini oldukça hızlı geliştiren Play Store, en büyük rakibi Apple App Store‘u oldukça yakın bir takibe almış durumda.

 

google-play-store2-sdn

 

AppBrain’in bilgilerine göre Google Play Store’da 1.3 milyonun üzerinde uygulama mevcut. Önemli olan sayı değil kalite diyorsanız eğer hemen cevap verelim, bu uygulamaların sadece %16’sı düşük kaliteli uygulamalar. Bu rakamlara göre Google’ın uygulama mağazasının başarısı açık bir şekilde ortaya çıkmış oluyor.

Kaynak : SDN

Önceki İçerikASUS ZenUI Launcher
Sonraki İçerikBaidu Tarayıcı
PAYLAŞ
CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.