Google Play Materyal Tasarımını Dağıtmaya Başladı

10473-2242ba41_680_400 Google Android L duyurusunun ardından yeni tasarımlarını da gün yüzüne çıkarmaya başladı. İlk olarak bu değişimi masaüstü Dropbox da görmüştük ve geçtiğimiz günlerde gelen bazı sızıntıların Google Play’inde güncelleneceği sinyallerini veriyordu ve beklenen oldu yeni güncelleme dağıtılmaya başlandı..

Kullanıcılara kademeli olarak gelecek bu güncelleme önümüzde ki günlerde herkesin telefonunda olacak ama bu güncellemeyi erkenden yüklemek isteyenler apk dosyasını indirerek yeni Google Play’in keyfini çıkarabilirler.

Sade tasarımı ile her zaman ki gibi öne çıkan Google ayrıca bu  güncellemede uygulamanın hızlanması için sanırım bazı girişimlerde bulunmuş olmalı ki benim gözüme çarpan ilk şey bu oldu.  Ayrıca artık açılan uygulama sayfasında açıklamar ve diğer bilgiler gizlenmiş okumak için aşağı kaydırmanız yeterli oluyor.

Daha büyük boyutlu görseller şekillendirilen uygulama mağazasında, herhangi bir uygulama seçildiğinde üst bölümde uygulamaya ilişkin görsel (Facebook arka planı şeklinde) ya da video yer alıyor. Yeni Google Play’de ayrıca kullanıcıların daha fazla bilgi edinmesi için ikonlar arasında boşluklar artırılıyor.

Fix11 google-play-store-material-03 Google-Play-Store-revamp-leaked-1

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.