Google Haberler Dünyadan ve Türkiye’den Haberler  

Google tarafından desteklenen ve Google Haberler adının verildiği uygulama, kişilerin haber erişimini kolaylaştırıyor. Çok geniş bir haber ağı olduğu gibi Google News sisteminden de yardımın alındığı Google Haberler uygulamasında, istenildiği gibi coğrafi sınırlama yapılabiliyor.

Google Haberler Dünyadan ve Türkiye’den Haberler  Özellikleri Neler?

Sadece Türkiye’de değil, Dünya genelindeki haberler için de takip edilebilecek uygulamada, her ülkenin haberlerini dilediğiniz gibi takip edebilirsiniz. Google servisleri ile uyumlu bir şekilde çalışan haberler uygulaması, bu sayede paylaşım gibi özellikleriyle de haber içeriklerini saklamanızı, paylaşmanızı sağlıyor.

Kişinin özel bir takibinin yapıldığı uygulamada, en çok okunan haberler sıralanmakta. Açılış sayfasında yer alan en popüler 5 haberin yanı sıra parmağınızı kaydırarak haberler arasında geçiş yapabilirsiniz. Gün boyunca listelenecek ve yenilecek olan kategoriyle en popüler, dikkat çeken haberlere ulaşmanız oldukça kolay.

Ulusal haberlerin yanı sıra yerel haberlerin de bulunduğu uygulama, böylece haber ihtiyacını coğrafi sınırlar olmaksızın karşılayabiliyor.

Uygulamanın en büyük avantajlarından birisi ise haber kaynaklarının güçlü olması. The New York gibi dünyaca ünlü basın yayın organlarını Google Haberler ile takip edebilirsiniz. Araştırma yapmak ve bir haber ile ilgili daha fazla bilgi almak isteyenler için “İlgili Tüm Haberler” gibi farklı özellikler, uygulama ile birlikte sunuluyor.

Google Haberler ile birlikte aynı zamanda “Gazetelik” adı verilen özellik de kullanıcılara sunuluyor. Böylece dergi gibi ücretli ve ücretsiz pek çok kaynağa erişmeniz mümkün.  Çevrimdışı desteği de bulunan uygulama, online süre içerisinde kayıt altına aldığı haberlere internet yokken ulaşma imkanı sunuyor.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.