Google Chrome: Hızlı ve Güvenli          

Masaüstü tarayıcısı ile büyük bir popülerlik ve Pazar liderliği kazanan Google, Chrome adını verdiği uygulamasını mobil olarak da geliştirdi. Chrome ile para liderliğini telefonlarda da alan Google, pek çok farklı işlevi destekleyen tarayıcısı ile hızlı ve bir o kadar güvenli seçeneği de yaratmayı başardı. Android işletim sistemi ve Google’ın diğer servisleri ile uyumlu bir şekilde çalışan tarayıcı, böylece özellikle Android kullanıcıları için en cazip tarayıcılardan birisi.

Otomatik Doldurma Özelliği

Yenilenen Chrome’da en dikkat çeken özelliklerden birisi otomatik doldurma özelliği. Bir arama yaparken kullanıcıların istediği arama sorgusunu kolay bir şekilde seçebilmesi adına ekranda alternatifler yazı yazdıkça değişmek ve yer almaktadır.

Otomatik Tamamlama

Otomatik ile büyük bir benzerlik gösteren bir diğer özellik ise otomatik form doldurma işlevi. Formlarda sürekli aynı sorulara yanıt verilirken; isim, soyadı, e-mail adresi ya da adres gibi pek çok bilgiyi formlar için tanımlayarak kolay bir şekilde formları tek tık ile doldurabilirsiniz. Üstelik dileyen kişiler ödeme bilgilerini dahi otomatik tamamlama ayarlarına ekleyebilir.


Gizli Mod

Mobil tarayıcının en dikkat çeken özelliklerinden bir diğeri ise gizli mod desteği. Kullanıcıların arkasında hiçbir şekilde iz bırakmamasını sağlayan gizli mod ile özgür bir şekilde internet keyfi yapmak mümkün. Bu işlemler için tarayıcı ayarlarından gizli modu başlatma seçeneğinin seçilmesi yeterli.

Çevrimdışı Web Deneyimi

Mobil cihazların sürekli internet erişimine sahip olması söz konusu olmadığı gibi Chrome çevrimdışı web deneyimi ile internet olmadığı yerlerde de web sayfalarını dolaşabilirsiniz. İstediğiniz site ya da sayfa için çevrimdışı kullanmak adına indirme yapabilir, internet olmadığında da bilgilere erişim sağlayabilirsiniz.

Çeviri Desteği

İnternette yapacağınız işlemler sırasında karşınıza çıkacak farklı diller, Chrome ile sorun değil. Basit bir şekilde çeviri yapabileceğiniz Chrome, üstelik Google Translate servisi ile çok daha başarılı çeviri desteği sağlıyor. Otomatik olarak çıkacak bildirimlerden çeviri işlemlerin i başlatabilirsiniz. Böylece dil sorun bu olmadan hangi dil olursa olsun, Google Chrome ile içerikleri anlaşılır kılabilirsiniz.

Güvenlik Desteği

Chrome kullanıcıların ek bir işlem yapmasına gerek kalmadan güvenliği üst seviyeye çekmesi mümkün. Chrome ile sağlanan destek sayesinde çevrimiçi tehlikelere karşı bilgi alabilir, bildirimlerle kötü amaçlı yazılım içeren sitelere girmekten kurtulabilirsiniz.

Senkronize Çalışma

Mobil Chrome’un sağladığı en büyük avantajlardan birisi senkronize çalışma özelliği. Bilgisayar ya da tablet üzerinde kullandığınız tarayıcı verilerini aynı şekilde alabileceğiniz mobil uygulamada, ayarlarınızdan sık kullanılanlara kadar tüm detayı kolayca aktarabilirsiniz.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.