Google Bir Uygulamasını Daha Kapatıyor!

Pek çok farklı alanda uygulamalar ve yeni servisler geliştiren Google diğer servislerinde yaptığı bazı güncellemeler ile birlikte uygulamaların işlevselliğini kaybetmesine neden olabiliyor. Bunlara son örnek ise Google Trips ile yaşandı.

Google Bir Uygulamasını Daha Kapatıyor: Google Trips

Google tarafından geliştirilen ve kullanıma sunulan Google uygulaması, Google tarafından gözden çıkarıldı. Yapılan açıklamalarda 5 Ağustos itibariyle uygulamanın kullanım dışı kaldığı ifade edilirken bu tarihin geride kalması ile birlikte Google Trips için resmi olarak yolun sonuna gelinmiş oldu.

Konu ile ilgili blog yazıları paylaşarak detayları aktaran Google yetkilileri mevcut özelliklere Google’ın farklı uygulamaları üzerinden erişilebileceği hem web hem de mobil olarak ihtiyaçların karşılanabileceği belirtildi.

Google Trips Neden Kapandı?

Bu önemli gelişme nedeniyle kullanıcıların Google Trips kullanması için herhangi bir nedeni kalmazken, bu nedenle de Google gücünü diğer uygulama ve servislere ayırmak adına uygulamanın yayın hayatına son verme kararı aldı.

Uygulamanın kapatılacak olması her ne kadar bazı taraflarda Google’ın başarısızlığı olarak görülse de Google başlangıç aşamasında rezervasyon gibi pek çok farklı işlemlerin yapılabilmesi adına geliştirdiği uygulamasını, diğer servislerine yaptığı eklemeler ve iyileştirmeler ile birlikte çok daha kolay erişilebilir hale getirdi. Bu bakımdan daha fazla avantaja sahip olmak adına kullanıcılara bu yönde bir kolaylık sunan Google, Google Trips uygulamasını kullanımdan kaldırarak kullanıcıların daha rahat ve kolay bir şekilde istediğine ulaşmasını sağladı.

Google Trips Neden Açılmıştı?

Google Trips ile ana hedef, ziyaret edilen bir yerdeki tüm bilgileri öğrenebilmek. Şehirlerdeki önemli mekanlar, eğlence merkezleri ya da benzeri pek çok farklı yer hakkında bilgi alabilecek kullanıcılar otel gibi farklı desteklerden de yardım alabiliyordu.

Google Trips özellikle tatile çıkacak kişiler için planlanan bir uygulama olduğundan dolayı bazı ek özellikleri ile birlikte tatil boyunca ihtiyaç duyulabilecek pek çok farklı bilgiye ve hizmete erişimi de mümkün hale getiriyordu. Fakat şu anda sadece Google arama sonuçları ile dahi çok farklı sonuçlara ve verilere ulaşmak mümkün olduğundan dolayı Google Trips uygulamasını kullanmak yerine sadece basit bir sorgu ile ihtiyaçlar karşılanabiliyor.

Google Trips İçerikleri Ne Oldu?

Google tarafından yapılan açıklamalardan sistemin kullanılabilir durumda olmasa dahi kullanıcılar tarafından kaydedilen fotoğraf ve içeriklere ulaşımın sağlanabileceği ve bu nedenle belirli bir süre daha uygulamanın kullanıcı verileri açısından açık olduğu ifade edildi. Özellikle fotoğraf gibi farklı içeriklerini almak ve saklamak isteyen kişiler için yine bu durum cazip bir teklif yaratıyor.

Uygulama tamamen kapatılana kadar kişiler ilgili web sayfası üzerinden yapacakları incelemeler neticesinde hem paylaşımlarını ve profillerine görebilir hem de ihtiyaç duyduklarını kolay bir şekilde saklayabilir.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.