Gain Nedir? Ne İşe Yarar?

Pandemi döneminde dijital platformların çok kullanılmasıyla birlikte bizlerin hayatına da yepyeni kavramlar girmeye başladı. O kavramlar içerisinde yer alan Gain nedir? Ne işe yarar? Sorusunu sizlere kısaca yazımızda açıklayacağız. Önümüzdeki günlerde televizyon reklamlarıyla birlikte hayatımıza Gain adlı dijital yayın sitesi girdi. Dijital yayın platformlarından olan Amazon ve Netflix gibi sitelere her gün yeniler ekleniyor. Ülkemizde Puhu TV ile Blu TV kullanılırken bunlara Gain, Exxen platformları da eklendi. Bu gelişme sonrasında da kullanıcılar hemen Gain ile ilgili detaylı araştırmalara başladılar.

Dijital yayın platformu olan Gain, sosyal medyada da yayınlamasıyla birlikte büyük ilgi görmeye başladı. 2020’nin Aralık ayında Gain’i Filli Boya’nın önceki sahibi Gözde Akpınar kurdu. Kurulduktan sonra içeriklerinin sayısını hızlı şekilde artıran marka, özgünlüğe de son derece önem veriyor. Gain sadece mobil cihazlarda şu an kullanılıyor. İleriki zamanlarda internet sitesinden yayınlar yapıp yapmayacağı da belirsizliğini koruyor. Gain’in rakipleri internet siteleri üzerinden yayınlar yapıyorlar. O nedenle Gain’in bu açığı kapatacağını umuyoruz.

Gain Kullanım Detayları Nelerdir?

Gain nedir? Ne işe yarar? Sorularının cevapları son dönemde çok merak ediliyor. Gain şuan kullanıcılardan hiçbir ücret talep etmiyor. Gain’in kullanımının da çok kolay olduğunu söyleyebiliriz. Android kullanıyorsanız eğer Google Play Store uygulamasını indirmeniz gerekiyor. iPad ya da iPhone kullanıyorsanız da, App Store’ a girip Gain adlı uygulamayı yüklemelisiniz. Gain uygulamasını açtığınızda karşınıza ilk e-posta adresinizle, şifrenizin sorulduğu giriş ekranı geliyor. En alt bölümdeyse, “Hesabın yok mu? Kaydol” seçeneği yer alıyor. Bu seçeneğe tıklayıp sizden hangi bilgiler isteniyorsa onları girmeniz gerekiyor.

Bilgileri girdikten sonra da “Kaydol” seçeneğini tıklayıp, Gain’i direkt kullanmaya başlayabilirsiniz. Gain uygulamasını kullanırken yanlara her kaydırışınızda farklı içeriklerle karşılaşacaksınız. Reels’e benzeyen kontrol mekanizması sayesinde videolarınızı kolaylıkla geriye ve ileriye sarabilirsiniz. Keşfet kısmından da popüler ve yeni yayınlanan içerikleri görebilirsiniz.

Gain İçeriği Nelerden Oluşuyor? Kimler Yer Alıyor?

Gain platformunu açar açmaz karşınızda; belgesel, haber, spor, güncel, program, müzik, dizi ve film tarzında çeşitli kategoriler yer alıyor. Hangisi ilginizi çekiyorsa onu açarak izleme olanağına sahipsiniz… Terapist ile 10 Bin Adım dizilerin son zamanlarda popüler olduğunu söyleyebiliriz.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.