Eyvah! Whatsapp Geçmişim Silindi

Whatsapp herkesin kullandığı bir mesajlaşma programı olmasının yanı sıra farklı özellikleri ile de tercih edilmektedir. Whatsapp mesajları koruma altına almak amacı ile belirli süreler aracılığı ile mesaj yedeklemesi yapmaktadır. Ancak herhangi bir nedenle mesajlarınızı silmiş iseniz şimdi ne yapacağınız konusunda paniğe kapılmış olabilirisiniz. Merak etmeyin teknoloji bu alanda da yardımınıza koşmaktadır. Whatsapp silinen mesajları geri getirme programı ile tüm mesajlarınızı birkaç dakika içerisinde telefonunuza yükleyebilmektesiniz.

Whatsapp programının kendi yapmış olduğu yedeklemeden mesajlarınızı almak için programı önce telefonunuzdan kaldırıp sonrasında ise tekrar kurduğunuzda Whatsapp otomatik olarak eski mesajlar yüklensin mi sorusunu sorduğu için onaylayarak hemen mesajları telefona yükleyebilmektesiniz. Ancak bazı Android telefon kullanıcıları için maalesef bu uygulama geçerli olmamaktadır. Telefonlar özellikleri doğrultusunda Whatsapp programının yedekleme yapmasını engelleyebilmektedir. Özellikle telefonlarınız İpone ve Apple ise işiniz biraz zor olacak demektir.

Whatsapp Silinen Mesajları Geri Getirme Programı Android

Eğer telefonunuz Whatsapp programının yedekleme yapmasını engelliyor ise veya kendiniz yedekleme seçeneğini kapatmış iseniz Whatsapp silinen mesajları geri getirme programı ile silinen mesajlarınız kolaylıkla geri getirebilmektesiniz.

Whatsapp mesajlarınızı geri getirmek için Android telefonlar için pek çok farklı uygulama mevcut ancak bunların bazıları ücretli ve ücretlendirme dolar üzerinden yapılmaktadır. En sık tercih edilen ve ücretsiz olan uygulama ise EaseUS MobiSaver For Android’tir. Bu uygulama ile silinmiş olan mesajlarınızı, resim, video ve sesli mesajlarınızın pek çoğu tekrar gelmektedir. Ancak İstediğiniz mesajları yükleme yapıp yapmadığını tek tek kontrol etmeniz gerekmektedir.

Bir başka seçenekler ise FoneLab, My Flash Recovery, Comfy File Recovery, Disk Drill en sık tercih edilen uygulamalardandır. Bu programların bazıları ücretsizdir. Ancak yineden uygulamayı indirmeden evvel teyit etmeniz faydalı olacaktır. İndireceğiniz bu uygulamalar ile sadece Whatsapp mesajlarınız değil resim, video, e posta, not defteri vs gibi dosyalarınızın da silinmiş öğelerini kurtara bilmektesiniz.

Farklı Bir Tercih olarak

Farklı bir tercih olarak Whatsapp silinen mesajları geri getirme programı indirmek yerine önce uygulamayı telefondan silerek birkaç adımda sadece 7 günlük silinmiş mesajlarınızı kurtarmanız da mümkündür.

Whatsapp uygulamasını sildikten sonra telefonunuzda bulanan Databases klasörüne giriniz. Burada karşınıza sekiz adet dosya çıkacaktır. Dosyalar son yedi günün tarihlere göre sıralanmış şekildedir. Diğer dosya ise Whatsapp ile görüntülenmiş konuşmalardan oluşmaktadır. Son yedi güne ait olan tüm konuşmalarınızı burada kolayca bulabilmektesiniz. Geri yüklemek istediğiniz günün konuşmalarının olduğu dosyaya gelerek adını başta bulunan dosyanın adı ile değiştirip Whatsapp uygulamasını yüklediğiniz zaman o güne ait konuşmalarınız geri gelmiş olacaktır.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.