En İyi Android Virüs Programı

Android cihazları koruma altına alınmadığı takdirde ciddi problemler doğurabilecek sorunlarla her an karşı karşıya kalabilmektedir. Sahte uygulamalar, zararlı yazılımlar, adware ya da yeni bir uygulama keşfederken karşılaşılacak tehlikeler bunlardan en sık rastlananlarıdır. Yeterli korumayı sağlamak için virüs korumu yazılımları araştırılır. Ancak yüzlerce farklı seçeneğin arasından en iyi android virüs programı bulmak biraz zor olabilmektedir.

Antivirüs yazılımları seçip kullanırken dikkatli olmakta fayda vardır. Öyle ki bazı koruma yazılımlarından dahi virüs bulaşma ihtimali bulunmaktadır. Antivirüs programı seçerken iyi araştırmak ve kullanıcı yorumlarını göz önünde bulundurmakta fayda vardır. Doğru yazılımı bulmak için deneme sürümlerinin de kullanılması gerekmektedir. Test edilmeden satın alınan yazılımlar sonradan olumsuz durumlar yaşatabilmektedir.

En çok kullanılan ve beğenilen bir virüs programı da Avast Mobile Security olup puanı da hayli yüksektir. Virüs bulma ve silme konusunda iyi bir geçmişe sahip olan bu program yakın dönemde daha da geliştirilmiş olup profesyonel hale getirilmiştir. Tehditlerin hemen hepsini yakaladığı söylenmektedir. Yazılımda bazı ek işlevler de bulunmaktadır. Çağrı engelleyici, pil tasarrufu ve gereksiz dosya temizleme bunlardan bir tanesidir.

Android Virüs Programının Ne Yapması Beklenir

Popüler uygulamalar arasında bulunan ve iyi sonuç veren bir diğer en iyi android virüs programı ise Avira Antivirus Secritiy 2018 olup güçlü bir koruma vadetmektedir. Bilgisayarlardaki ücretsiz korumasıyla bilinen bu yazılım, geliştirilmiş olup kapsamlı bir tarama ağına sahip olup zararlı yazılımları %100’ünü yakalamaktadır. Bu programa özel olarak geliştirilen özel anti fidye yazılımıyla da dikkatleri üzerine çekmektedir.

Avira virüs programının da ek özellikleri bulunmaktadır. Bunlar, yüklü uygulamalarla alakalı gizlilik riskini belirten raporlar ve anti-hırsızlık araçları sayılmaktadır. Ayrıca web yönetim konsolu ile de uzaktan ayarları denetlemeye ya da birden fazla cihazı tek elden kontrol etmeyi mümkün kılmaktadır.

Android Virüs Programı Seçerken Dikkat Edilecekler

Satın alınacak bir virüs programı tercihinde daha çok dikkat edilmesi gerektiği unutulmamalıdır. İhtiyaç belirleme noktası da önemlidir. Ne kadar güçlü bir program istendiği belirlendiği zaman arama kapsamı belli bir noktada daraltılarak seçenekler arasında eleme yapmak kolaylaşmaktadır. Seçeneklerin azaltılmasından sonra deneme yapmak ve kullanıcı yorumlarını irdelemek gerekmektedir. Böylece programla ilgili fikriniz oluşmuş olur.

Kaliteli ve güvenilir bir virüs programı ile çalışmak çok önem arz ettiği için, dikkate alınması lazım gelir. Bu bağlamda en iyi android virüs programı arasında gösterilen bir diğer yazılım da Bitdefender Antivirus Free olup güvenlik sağlanması için ücret ödemek gerekmektedir. Ancak sağladığı üst düzey koruma, ücretsiz olarak da sunulmaktadır. Otomatik olarak alınan kararlar, kolay bir kullanım sağlar.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.