CodyCross: Çapraz Bulmaca

Son dönemin en popüler oyunlarından bir tanesi olan CodyCross Çapraz Bulmaca, bulmaca oynamayı sevenler için en ideal oyunlardan bir tanesi. Yüzü aşkın seviyesi ve belirli dönemlerde yapılan güncellemeleri sayesinde oyunu bitirmek mümkün olmazken, kişiler farklı temalar ve bölümlerde yeni kelimeler öğrenerek genel kültürlerini de geliştirme imkanı elde ediyor. Üstelik sosyal ağlarla bağlantılı bir şekilde oynanabilen oyunda kişilerin arkadaşları ile kıyasıya bir rekabet içerisine girmesi de söz konusu.

CodyCross: Çapraz Bulmaca Nasıl Oynanır?

Oyunu oynamak oldukça basit. Oyunu oynamak isteyenlerin genel kültürlerinin biraz iyi seviyede olması gerekiyor. Belirli temalar dahilinde sorulan kelimelerde aynı zamanda sorular alt bölümde gösteriliyor. Böylece kişilerin soruları çok daha kolay bir şekilde okuyarak hızlı bir şekilde bölümleri geçmesi söz konusu olabiliyor. Altta yer alan resimde de görüleceği üzere oyuncular, sorulara doğru cevap verdikçe ekranda çok daha fazla harf yer almaya başlıyor ve yeni sorular için de harfler kişilere ipucu olarak sunuluyor.

Her biri bulmaca aynı zamanda bir bölüm. Oyunu oynayanlar bir bulmacayı tamamladıktan sonra bir sonraki bölüme geçiyor. Böylece sosyal ağdaki arkadaşları ile yarış yapabiliyor. Kimin hangi bölümde oynadığını ise yine ana ekran üzerinden görebilmek mümkün.

Sorunun doğru yanıtını bilmeyen kişiler ise çeşitli jokerler kullanarak oyunda ilerleme kaydedebiliyor. İnternet bağlantısının gerekmediği oyunda indirme sonrasında çevrimdışı olarak oyun oynayabilmek mümkün. Fakat bu bağlantı modunun geçerli olması halinde, oyundaki tüm özellikleri kullanabilmek mümkün değil. Oyunun internete bağlanmasının ardından ise kullanıcılar kısa sürecek bir eşitleme ile oyun ilerlemesini kaydedebilir. Oyunda çocuklar için ayrı bir mod, yetişkinler için ise kolay, orta ve zor olmak üzere farklı oyun zorlukları bulunuyor. Macera modu gibi farklı modları da bulunan Çapraz Bulmaca oyunu bu özel imkanları sayesinde keyifli vakit geçirmek isteyenler için ideal durumda.  Oyunun sürekli yenilenmesi sayesinde aynı kelimelerle oynamak söz konusu olmazken, böylece kişilerin kelime haznesi de gelişiyor. Kişisel açısından da uygulama oldukça yararlı ve çocuklara yönelik özel modlarıyla da çocuklara bu imkan tanınıyor.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.