Chrome Kendi Kendine Sayfa Açıyor

Hayatımızın önemli bir parçası olan internet, hemen hemen her durumda ve her sorunda, aklımıza takılan soruları cevaplandırmak için başvurduğumuz bir araç konumundadır. Günümüzde en bilindik arama motorlarından biri olan google chorome sıkça başvurduğumuz bir akıl hocası gibi hayatlarımızda. Bazen en olmadık soruların cevabı bir tık kadar uzağımızda. Bazen de bütün cevapların karmaşası. Bunların her biri arama motoru sayesinde mümkün olmaktadır. Fakat arama motoru bazen bizim isteğimiz dahilinde olmayan bir takım sorunlar ile de karşımıza çıkabiliyor. Bu sorunlardan bir tanesi de kendi kendine sayfa açmasıdır. Peki chrome kendi kendine sayfa açıyor ise bu sayfa istem dışı neden açılıyor.

Chromede Açılan Sayfa Nasıl Gider

Bilmediğiniz sayfaların aniden açılması sorunu, birçok kullanıcının başına gelen ve rahatsız edici bir durum. Bu durumun nedeni ve sorunun çözümü için farklı farklı çözümler olabileceği gibi en akla yatkın yöntemlerden bir tanesi, telefonda bulunan bilinmeyen uygulamaların silinmesidir. Bunun için de telefonun uygulama yöneticisi kısmına giderek ve kullanılan tarayıcının hangisinde sorun yaşanıyorsa onun tespit edilmesiyle işe başlanılır. Örneğin choreme sorunlu ise uygulama kaldırılır. Yani bu uygulama telefondan kaldırılır. Uygulama yöneticisinden sırasıyla ön belleği sil, veriyi sil, güncellemeleri kaldır komutları izlenilir. Sonrasında telefon yeniden başlatma ayarına geçilir. Telefon yeniden başlatılır.

Telefonda İstenilmeyen Uygulamaların Açılması Nasıl Önlenir?

Telefonda bulunan uygulamalardan olan arama motoru chromenin istenmeyen bazı sorunları da beraberinde getirdiği olabilir. Mesela istenilmeden chrome kendi kendine sayfa açıyor olabilir. Özellikle android telefonların, android işletim sistemine sahip olan telefon kullanıcılarının telefonlarında, internet erişimi sırasında, farklı farklı sayfaların açılması durumu tanınmayan uygulamaların silinmesiyle önlenebilir. Aynı zamanda da bu tarz uygulamaların kullanımına dikkat edilerek telefondan uzak tutmak gerekir. Çünkü bilinmeyen uygulamalarda, bu uygulamaların birçoğunda virüs olabilir. Bu durumda da telefon zarar görebilir. Telefon zarar görürken de kişisel veriler çalınabilir.

Kişisel verilerin çalınması durumu da hayatımızı olumsuz yönde etkileyecek önemli durumlardan biridir. Kişisel verilerimizin art niyetli yabancı kişilerin ellerine geçmesi, hayatımızı olumsuz yönde etkileyecek önemli bir durumdur. Çünkü sanal alemde, kişisel verilerimiz kullanılarak adımızın karışması muhtemel birçok yasa dışı unsur yer alır. Verilerimizin yabancı bir takım kişilerin ellerine geçmesi durumu ise aleyhimize bir durum oluşturmaktadır.

Son zamanlar da ise kişisel verilere ulaşmak için farklı yollar izlenilmektedir. Bunlardan bir tanesi de uygulamanın içine virüs yerleştirmektir. Bu sayede, indirilen uygulama ile beraber içinde bulunan virüste indirilmiş olmaktadır. Aynı zamanda telefona da zarar verir. Eğer chrome kendi kendine sayfa açıyor ise bu konuda çok dikkatli olmak gerekir. Bu nedenle uygulama kullanımında bilinçli bir yaklaşım izlenilmeli ve kişisel ayarlar iyi yapılmalıdır.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.