Call Of Duty Mobile Apk

Büyük şirketler (Blizzard, Diablo Immortal gibi) mobil pazara girdikçe ve mobil pazar, oyun endüstrisine katılan en yeni platformlardan biri haline geldikçe ve her yıl daha hızlı bir oranda büyüdükçe rekabet artıyor. Activision ve Tencent işbirliğiyle yayınlanan “Call of Duty: Mobile”, PUBG gibi liderlerin tahtına yükselmek üzere. Oyunun adı, ücretsiz olarak piyasaya sürülen ilk “Call of Duty” olup bilgisayar ve cep telefonlarında emülatörlerle oynanabilmektedir.

Call Of Duty Kurucu Şirketleri 

“Call of Duty” serisine kısaca değinmek gerekirse, “Call of Duty” birinci şahıs nişancı oyunudur Serinin ilk oyunu 29 Ekim 2018’de “Call of Duty” adıyla piyasaya sürüldü. O zamandan beri, seri toplam 15 büyük oyun yayınladı (Call of Duty: Mobile hariç). Oyun başlangıçta yalnızca Microsoft Windows platformu için piyasaya sürüldü ve şimdi serideki diğer oyunlarla birlikte konsollara taşındı ve şimdi mobil platforma girdi. Bu oyun serisinin üreticileri arasında Gray Matter Interactive, Spark Unlimited, Pi Studios ve Amaze Entertainment gibi birçok tanınmış şirket var.

Call of Duty Mobile Nasıl Oynanır?

Bildiğiniz gibi Call of Duty Mobile çok basit bir “shooter” oyun tarzı oynanışa sahip. Daha sonra seri yayınladıkları yeni oyunla bu birliği kapatmaya çalıştı. Rol, rol yetenekleri, puanlama serisi işlevi ve diğer işlevlerle iyi bir iş çıkarıyor ve şimdi bu deneyimi mobil dünyaya getiriyor. Oyunda ihtiyaç duyduğunuz karakterleri düzenleyip oynayabilirsiniz. Oyunda herkesin bekâr olduğu ve battle royale olduğu 5v5 deathmatch gibi çoklu modlar bulunuyor. Oyunda seviye atladığınızda, silahların ve karakterlerin kilidi açılacak. Oyunun ayrıca yükseltmelere benzer bir stile sahip rekabetçi bir modu var. Ayrıca oyun serideki en popüler haritalara, ikonik karakterlere ve özel silahlara da sahip, hatta oyunun battle royale modunda bile deniz, hava ve kara askeri araçları bulunuyor. Bu araçları mobil cihazlarda kullanmak çok kolay, daha önce bu tür oyunları oynamış kişiler bile rahatlıkla kullanabiliyor ancak maalesef PC’de de etkisiz kalıyor.

Call Of Duty Mobile Battle Royale Modu

Call of Duty: Mobile’ın Battle Royale modu 100 oyuncu arasında bir ölüm kalım mücadelesidir. Bahsettiğimiz mod Klasik Royal formatıdır. Oynamak için oyunda yedinci seviyeye ulaşmanız gerekiyor. Bu modda haritanın boyutu oldukça makul. Oyuncular bir uçak paraşütü ile oyun alanına inebilir ve ekipman toplayarak hayatta kalma ekibi olabilir. Ayrıca battle royale modunda birden fazla aracın sürüş deneyimini yaşayabilir ve grup modunda etiketleri toplayarak yeniden doğabilirsiniz. Call of Duty: Mobile en popüler moddur, bu modda tek, iki veya dört oyunculu seçenekleri seçebilir ve hayatta kalmak için savaşabilirsiniz.

Call Of Duty Mobile Çok Oyunculu Mod

Call of Duty: Mobile’ın çok oyunculu oyun modu oyunculara 9 farklı mini harita seçeneği sunuyor. Bu dokuz haritada “Ön Cephe”, “Takım Ölüm Maçı”, “Silahlı Savaş”, “Mücadele Noktaları”, “Ara ve Yok Et”, “Hâkimiyet” ve “Yapay Zekâ” seçeneklerinden herhangi birini seçebilirsiniz. Bu seçenekler arasında, her mod farklı hedefler ve farklı oyun stilleri uygulamalı ve takım halinde çalışabilir veya bireysel olarak savaşabilirsiniz. Rekabetçi çok oyunculu modda size en uygun olanı seçebilir ve savaşa katılabilirsiniz.

Emülatör İle Oynayabilir Miyim?

Bilgisayarınızda ücretsiz olarak oyun oynamak için GameLoop adlı bir emülatör de kullanabilirsiniz. Genel olarak, bir bilgisayarda emülatörlerle çalıştırılan oyunlar iyi çalışmaz, bu nedenle bir PC iseniz, beklenen performansı alamayabilirsiniz, ancak oynanışı diğer oyunlara kıyasla yine de harika. PC’de birçok “gecikme ani artışları” ve optimizasyon sorunlarıyla karşılaşsanız da, oyun oynamakta herhangi bir mobil oynatıcıdan daha avantajınız var, bu nedenle PC’de sıralama çok kolaydır. Oyunu piyasaya süren ekibin harika bir iş çıkardığını ve birçok sorunu neredeyse mükemmel bir şekilde çözdüğünü rahatlıkla söyleyebiliriz ve diğer büyük yapım şirketlerinin oyunlarının da aynı başarıya ulaşmasını umuyoruz.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.