Atari Kasetleri Nerede Satılır?

90 ve 2000’lerin gözde oyunlarından biri olan atari, video ve macera oyunları sektörü içerisinde en çok yer almış firmalardan biri olup 1972 yılında kurulmuştur. Video oyunların en parlak dönemini yaşadığı bu dönemlerde, pek çok insan atari oyun konsollarıyla unutulmaz anlar yaşamıştır. Oyun severler için hazırlanan konsolda farklı formatta yüzlerce oyun bulunmaktadır.

Bir dönemde atari oynamış pek çok kişi için, nostalji niteliğinde olan video oyunları ile eskisi kadar sık karşılaşılmıyorsa da hala atari konsolu satan yerler mevcuttur. Atarinin tek faydası eğlenceli zaman geçirmek olmayıp atari kasetleri oynayan donanıma meraklı pek çok kişinin de bu konsollar aracılığıyla bilgisayarları tanıma imkanı bulmuş olmasıdır.

Bugün nostalji sevenlerin ya da eskiden olduğu gibi atari oyunlarıyla eğlenmek isteyenler için bu oyun kasetlerinin satıldığı yerler mevcuttur. İnternet üzerinden satış yapan pek çok sitede farklı atari kasetlerini bulmak mümkündür. Ayrıca şehirdeki bilgisayar ile ilgilenen dükkanlara sormak faydalı olabilmektedir. Öte yandan zamanında bu atari kasetlerini alarak saklayan ve ikinci el olarak satmak isteyen insanlarla irtibata geçmek de atari kasetine sahip olmak için iyi bir yöntemdir.

Atari Oyunlarının Farkı Ve Önemi

Atari kasetlerinde farklı farklı pek çok oyun bulunmakla birlikte bunların tümünün geliştiricileri birbirinden farklı üretilmiştir. Buna rağmen oyunlar atari oyunları başlığı altında toplanmaktadır. Zira döneminde, ev oyuncuları için başka alternatif bir konsol sahibi yoktu. Atariden daha sonra çıkmış olan playstation ve ona benzer oyunlar atariye oranla daha pahalı olmuşlardır.

Ek olarak atari sadece oyun konsolu üretmiyor ayrıca oyun geliştiriciliği üreticiliği de yapıyordu. Oyun konsollarıyla başlayan macera, mobil evrene taşınmasıyla başka bir boyut kazanmıştır. Mobil cihazlarda oynanabilecek oyunlar geliştiren atari sayesinde sevilen oyunları yeniden oynamak kolaylaşmıştır. Bugün, atari oyunlarını telefona ve bilgisayara indirerek oynamak mümkündür. Hatta online oynanan atari oyunları da mevcuttur.

Atari Kasetleriyle Oyun Oynamak

Atari kasetleri genel itibariyle belli boyutlarda üretilen ve televizyonlara bağlanarak oynanan bir oyun konsoludur. Konsolların kendine has mekanik bir yapısı bulunmaktadır. Bir dönemin her evde olması gereken bir eşyası olarak nitelenmiş olan bu kasetler adeta efsaneleşmiştir. Görünüş itibariyle kasetlere benzediğinden bu isim verilmiştir. Bu kasetlerden bazıları eski kullanıcılar tarafından özenle saklanmıştır.

Kimi atari kasetlerinde sadece bir oyun olurken kiminde birbiriyle bağlantısız pek çok oyun da bulunabilmektedir. Atari kasetlerinin üretimi uzun yıllar önce durdurulmuştur. Ancak piyasada bu kasetlere ulaşabilmek oldukça kolaydır. İnternet üzerinden kasetleri almak daha basit olmakla birlikte biraz araştırmayla şehir içinde de eski oyunları ikinci el olarak satan dükkanları bulmak zor olmayacaktır. 

 

 

 

 

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.