Android Wifi Oturum Açma Hatası

Akıllı telefon ve tabletlerde kablosuz ağ bağlantısı kurarken çok sık olarak wifi oturum açma hatası ile karşılaşılabilmektedir. Hata uyarısı genelde wifi bağlantısı kurulduğu ve göründüğü halde tarayıcıdan herhangi bir internet sayfasına giriş yapmaya çalışırken ekranda “wifi ağına oturum açın” şeklindeki uyarı ile ortaya çıkmaktadır. Android wifi oturum açma hatası çok sık karşılaşılan bir hata olsa da aslında çözümü oldukça basittir ve gerekli adımları uygulayarak bu sorundan kolayca kurtulabilirsiniz.

Eğer wifi ağına sorunsuzca bağlanmışsanız ve tarayıcınızdan web sitesine yönlendirilirken bu hata uyarısını alıyorsanız wifi ağınız olmasına rağmen ağdan hizmet alamıyorsunuz demektir. Sorunun çözümüyse düşünüldüğü kadar zor değildir. Bu konuda gerekli bilgilere ulaşarak kendiniz cihazınız üzerinden bu ayarları yaparak WiFi bağlantınızı sıkıntısız olarak yapabilirsiniz. Bu konuda sunulan bilgilere dayanarak yapacağınız ayarlar ile web sitesine girişi yenileyerek istediğiniz siteye girebilirsiniz.

Wifi Oturum Açma Hatası ve Çözümü

Siz de eğer herhangi bir wifi ağına bağlı olmanıza rağmen bu hatayı aldıysanız çözüm için uygulayacağınız ilk yöntem tarayıcınızda adres çubuğuna 192.168.1.1 yazıp tıklamanızdır. Bu sayede doğrudan oturum açma sayfasına yönlendirilirsiniz. Oturum açma sayfası ekranından sorunu giderebilirsiniz. Bu yöntem çok bilinen bir çözüm değildir fakat çözüm adına başarılı sonuç vermektedir.

Eğer sorununuz çözülmediyse ikinci yöntem olarak wifi sembolüne sağ tıklayıp ağ ayrıntılarına erişim sağlayarak ilgili ekrana kendi Ip adresinizi girmelisiniz.  19.248.1 adresini adres çubuğunuza kopyalayarak onar vermeniz durumunda oturum açma sayfasına geçiş yamış olursunuz. Kimlik doğrulamasının otomatik olarak yapılmasının ardından wifi sorunu çözülmüş olacaktır.

Eğer hala Android wifi oturum açma hatası alıyorsanız Dns ayarlarınızı değiştirmeniz faydalı olacaktır. En çok kullanılan Google Dns ayarları 8.8.8.8 ve 8.8.4.4 olarak karşımıza çıkmaktadır. Dns ayarlarınızı bu şekilde değiştirdikten sonra oturum açma sayfasına erişim sağlayabilirsiniz.

Tüm bu çözümlere rağmen sorununuz devam etmekteyse kimlik doğrulama sorunu yaşıyor olabilirsiniz. Wifi ağ ayarlarında bağlandığınız ağı “unut” seçeneğiyle tekrar kullanıcı şifresi girerek giriş yapmayı deneyebilirsiniz. Zira kullanıcılar çoğu kez kullanıcı adı ve şifresi yanlış girmektedir.

WLAN Veri Kısıtlama

Tüm seçenekleri denemenize rağmen Android wifi oturum açma hatası devam etmekteyse mobil telefonunuzda Wlan veri kısıtlama ayarlarını kontrol etmenizde fayda olacaktır. Kullanıcıların akıllı telefonlarında bazen veri kısıtlama aktif olabilmekte ve belirtilen veri kullanımına erişildikten sonra veri ulaşımı kısıtlanabilmektedir. Bunu da kontrol ettikten sonra cihazınız internet bağlantısına sahip olacaktır.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.