Android Telefon Senkronize Edilmiş Google Hesabı Sorunu

Android telefonlarda çok sık karşılaşılan bir sorun olan Android telefon senkronize edilmiş Google hesabı sorunu bilinen bazı küçük detaylarla çözülebilir. Öncelikle kendi adınıza yeni bir Google hesabı açmanız gerekir. SideSync adlı programı kişisel bilgisayarınıza indirmeniz gerekir. İndirilen programı sorunsuz olarak çalıştırdıktan sonra USB kablosu yardımıyla, telefonunuzu bilgisayarınıza bağlayın. Bu işlemleri yaptıktan sonra SideSync programı devreye girmiş olur.

Telefonunuz ile bilgisayar arasında senkronizasyon olduğunda, telefonun ana ekranı üzerinde üç dört tane simge belirir. SamsungApps ve Chrome programları ekranda belirene kadar senkronizasyonu beklemek gerekir. Fakat bu arada telefon ekranın kapanmaması gerekir. Yoksa yapılması gereken senkronizasyon, her açılışta başa dönerek işlemin uzamasına sebep olur.Android telefonunuzun, Google hesabını kolayca senkronizasyon edebilmesi için ayarlardan ekranın açık kalma süresini uzatabilirsiniz. Böylece ekranı açtığınızda Google hesabınızı her seferinden yeniden girmek zorunda kalmayacaksınız.

Senkronize Sırasında Uygulanacak Aşamalar

Senkranizasyon işlemi tamamı ile bittiği zaman ekranda beliren Chrome uygulamasını başlatın. Ekranda beliren URL kısmına http:// bitly//usebdeyazılım-1 yazarak APK dosyasına ulaştıktan sonra Yandex disk üzerinden dosyayı indir butonuna tıkladığınızda indirme başlar. Ekranda com. Sika524. android.quickstartcutapk dosyası belirir. Bu dosya daha ileri aşamalarda kullanılmak üzere bir kenarda durmalıdır. Geri gelerek en baştaki ekrana dönüş yapalım. Tekrardan SamsungApps uygulamasına girelim. Biraz karışık gibi görünen Android telefon senkronize edilmiş Google hesabı sorunuçözmeye devam edelim. SideSync uygulamasını telefonada indirelim. Uygulamayı kurduktan sonra tekrar App üzerinden Es File Explorer uygulamasını indirelim. com.estrongs.android.pop uygulaması da bu arada inmiş olmalıdır. Bütün bu işlemleri sırasıyla yapmanız gerekmektedir.

Senkronizasyon Bittikten Sonra Yapılacaklar

Es File Explorer uygulamasını çalıştırıp Downloads klasörüne girip quickshortcutmaker.apk dosyasını çalıştırın. Buradan bilinmeyen kaynaklar özelliğinin aktif hale gelmesi gerekiyor. Uygulama açıldığında ekrana gelen siyah ara yüze Google hesap yazıp klavyeden enter tuşuna basın. Google hesap yöneticisi altındaki e-posta adresi ve şifre kısmını doldurun. Çıkan ekranda TRY>Launchthisactivity yazısına dokunun. Sağ taraftaki seçenekler simgesine dokunun. Aç butonu aktif hale getirin. Sonrasında daha önceden oluşturduğunuz kişisel Google hesabınız ile oturum açın. Bütün bu işlemlerden sonra telefonu yeniden başlatarak Android senkronize edilmiş Google hesabı sorunu kolayca ortadan kaldırılmış olunur. Teknolojinin son harikası bu uygulamalar ile işlerinizi bir kerede çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Önemli olan bu konuda size yol gösterecek ve yardımcı olacak birilerinin bulunmasıdır.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.