Android Telefon Ekranını Bilgisayara Yansıtma

Android telefonlar, günümüzde kolay kullanımları ile her şeyi yapabildiğimiz en büyük yardımcımız haline geldi. Bu cihazlara yönelik yapılan uygulamalar sayesinde, kolaylıkla akıllı telefonunuzun ekranını masaüstüne taşıyabiliyorsunuz. Arkadaşlarınızla ortak anılarınıza bakarken telefonun küçük ekranını kullanmak oldukça zor olur. Bilgisayarda çalışırken telefonunuza gelen bildirimlere bakmak işinizin aksamasına sebebiyet verir. Kendinizi bölmeden bu uygulama ile iki aleti ortak kullanarak zamandan tasarruf yapmış olursunuz.

Bu uygulama ile telefonda yapılan birçok işleme bilgisayar ekranından ulaşmanız mümkün olmaktadır. Bu uygulamayı bilgisayar ile iş yapan ve telefonu iş için kullanan kişiler daha çok kullanmaktadır. Bilgisayar ekranına aktarılan telefon ile işlemler daha büyük bir ekranda yapılmaktadır.

Telefon Ekranını Uygulama ile Bilgisayara Yansıtma

Rom1v adını taşıyan yapılandırıcısı tarafından piyasaya sunulan scrcpy programı, USB bağlantısı sayesinde android telefon ekranını bilgisayara yansıtma imkânı sağlıyor. Bu program sayesinde sadece klavye ve mouse yardımıyla işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Genellikle ekran aktarımları sırasında yaşanan gecikme Rom1v yapılandırıcısında yaşanmıyor. Ayrıca telefonun dikdörtgen ekranı, scrcpy programı vasıtasıyla aynı şekilde masaüstüne taşınmış oluyor. 30 ile 60 FPS aralığında bir kalite sunan uygulama sayesinde, küçük telefon ekranının dar alanından sizi kurtarmış oluyor.

Masaüstünde bulunan donanım kanalıyla sistem parlaklığı kolayca sağlanıyor. Zaten scrcpy’nin açık kaynak koda sahip bir uygulama olduğu herkes tarafından biliniyor. Github’da bulunan kullanıcılara açık olan scrcpy’nin detayları bu ortamda paylaşılıyor. Bu işlem için bilgisayarınızda Chrome web tarayıcısı olması yeterli olur. Android telefon ekranını bilgisayara yansıtmaişlemini kablosuz olarak yapmak için kullanılan bir diğer yol da Windows cihazında başlat simgesine tıklamaktır.

Android Telefonlar Kablosuz Ekranlara Yansıtılır mı?

Arama kısmına bağlan adlı programa tıklayın. Bu ekranda kendi bilgisayarınızın ismi görünür. Daha sonrasında telefonunuzdan ayarlar kısmını açın. Paylaş ve bağlan seçeneğine tıklayarak yansıtma ya da mirecast adlı yazıya basın. En son bilgisayarınızın isminin olduğu kutucuğa dokunun. Bu işlemden sonra bağlanmanız kolayca yapılmış olur. Fakat akıllı telefonların markasına ve modeline bağlı olarak ekran paylaşma ayarlarında bazı farklılıklar olabilir.

Bu işlem, rootlu telefonlarda daha kolay yapılabilmektedir. Yansıtma işlemi kablosuz olarak da yapılır. Fakat o yolun bazı dezavantajları olduğu için tercih edilmez. Telefonun ayarlar kısmına hâkim olmanız bu konuda daha çabuk sonuca ulaşmanızı sağlar. Android telefon ekranını bilgisayara yansıtma telefondaki uygulamaları gerçek klavye ile deneyimlemek için oldukça kolay bir yöntemdir. Bu işlem ile android telefonları, bilgisayar ekranları ile incelemek daha kolay bir hale geliyor.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.