Android Sistemi Durduruldu Ne Demek?

Android mobil cihazları kullanımında bu uyarıyı pek çok nedenlerden dolayı verebilmektedir. Her mobil cihazın teknik özelliklerinde birbirinden farklı dâhili depolama alanları vardır. İndirilen uygulamaların kapladığı yer kullanılan uygulamaların verileri ve güncellemeleri ile birlikte bu sorun daha da artabilmektedir. Bu sorunlarla birlikte kullanılan uygulamayı açmak için yeterli alan kalmadığında adroid sistemi durduruldu gibi hata oluşabilmektedir. Bununla birlikte sistemin ram belleğinin dolu olması, RAM bellekte uygulama boyutlarını kaldırmaya ve çalıştırmaya yetecek kadar boşluğun olmaması yine bu hatayı verebilmektedir.

Bazı uygulamalar yüksek RAM gerek simine ihtiyaç duyduğundan hata alınabilmektedir. Ayrıca sisteme virüslü uygulama yüklenmesi virüs taramasından geçirilmeyen uygulamaların yüklenmesi android cihazınızı yavaşlatabilmekte ve bu hatayı verebilmektedir. Uygulamaların sürekli veri alması da android sisteminin durdurulmasına yol açabilmektedir. Ayrıca işlemcinin yüksek ısıya sahip olması demek uygulamanın açılması esnasında bazı riskli durumların olabileceğine dair sizi uyarması demektir. Bu sebep ile sistem uygulamayı açmayı reddeder ve sistemin durdurulduğuna dair hata verebilmektedir.

Uygulama Durduruldu Hatası Nasıl Çözülür?

Uygulama durduruldu hatasını düzeltebilmek için öncelikle hatayı hangi uygulamanın verdiğini bulmak gereklidir. Bunun için cihazınızın ayarlar bölümünden uygulama yöneticisini bularak hatayı hangi uygulamanın verdiği tespit edilmelidir. Yüklenmiş olan uygulamaların bilgileri ekrana geldiğinde ön belleği sil sekmesini bularak temizlenmesi gerekmektedir. Böylelikle uygulamadaki geçmişe dair seçenekler temizlenmekte ve açılması istenilen uygulama kullanılır hala gelebilmektedir. Ayrıca diğer bir seçenek olan veriyi sil sekmesi de kullanılan uygulamanın geçmişinde ki tüm verileri silerek cihazın rahatlamasını sağlamaktadır.

Bazı durumlarda ise adroid sistemi durduruldu veya sistem dosyaları durduruldu hatası verebilmekte. Bu hatayı düzeltebilmek için cihazın ayarlar bölümünden uygulamalar sekmesi açıldığında tüm uygulamaları gösteren bölümdeki verileri ve ön belleğin temizlenmesi durumunda hata sorunun çözüldüğünü görebileceksiniz. Eğer güncellemeler ile ilgili durduruldu hatası gibi sorunla karşı karşıya kalındıysa hatayı veren uygulamaya gelinerek güncellemeyi kaldır sekmesine basmak yeterli olacaktır. Bununla birlikte uygulamaları indirdiğiniz programa giriş yaparak ayarlar sayfasından otomatik güncellemeleri kapatarak bu hataları önleyebilmektesiniz. Ayrıca bu hataların virüsten kaynaklandığını düşünüyor iseniz mutlaka virüs tarama programlarından birini kullanmanızda fayda vardır.

Android Sistemi Durduruldu Hatası Çözüm Önerileri

Cihazınıza virüs bulaştıysa ve temizlemesi güç bir sıkıntıyla karşı karşıya iseniz cihazınıza virüs programı kurup, cihazı taratıp hangi uygulamanın virüslü olduğunu bularak cihazınızdan kaldırabilirsiniz. Bu işlemlerden sonra cihazınızı yeniden başlatmanızda fayda var demektir. Android sistemi durduruldu hatasını kesin çözebilmeniz için cihazınıza fabrika ayarlarına geri dönme yani resetleme işlemi yaparak cihazınızı bu gibi sorunlardan kurtarabilmektesiniz.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.