Android Silinen Dosyaları Geri Getirme Rootsuz

Hayatımıza girip kalıcı bir yer edinen mobil cihazlar, tüm ilgiyi bünyesinde toplamış durumda. Tek tıkla birçok işimizi halledebildiğimiz bu aygıtlar sayesinde, e-postalar, fotoğraflar, kayıtlar, banka hesap bilgileri ve daha pek çok şey kaydedilebiliyor. Bu nedenle yaşanan bazı kazalar ciddi bir sorun haline gelebiliyor. Değerli bilgi ve anıların silinmesi, android silinen dosyaları geri getirme rotsuz seçeneğinin araştırılmasına neden oluyor.

Teknoloji çağında yaşadığımız şu günlerde, fotoğrafların yanında işle ilgili evraklar bile kaybolabilir. Bu istenmeyen durumlar, zararlı yazılımlar, kullanıcı ya da sistem kaynaklı olabiliyor. Böyle bir şey yaşandığında,  hızlı ve aşamaları doğru takip ederek işlemlere devam etmek en iyisidir.

Dosyaları Geri Getirirken İzlenmesi Gereken Adımlar

Kaybolan dosyalara yeniden kavuşmak için adım adım gitmek ve bunları doğru bir şekilde yapmak önemlidir. İlk olarak hücresel veri ile Wi-fi kapatılır. Çünkü verilerin bütünüyle silinmesi için için silinenlerin üzerine yazılacak yeni veri gelmesi gerekir. Bunu engellemek için hızlı bir şeklide internet bağlantısı kesilmelidir.

İnternetsiz de yeni veri alınabilir. Bunun engellenmesi için fotoğraf ve video çekmek, ses kaydı almak gibi işlemlerden de uzak durulmaması gerekir. En kısa sürede işlemlerin gerçekleştirilmesi gerekir. Bu adımların ardından yapılması gereken, android silinen dosyaları geri getirme rootsuz ayarların yapılmasına imkan tanıyan Dr Fone for Android by Wondershare programını bilgisayara indirip kurmaktır.

Kurulumun ardından gelen linke tıklanır ve Try it fre yazan butona basılır. Program çalıştırıldığında bilgisayar ve telefonun usb kablosuyla bağlanması lazımdır. Bağlantı sağlandıktan sonra, telefonun hata ayıklama modunun açık olduğundan emin olun. Program telefonu tanıyınca kurtarma seçenekleri ile karşılaşılacaktır. Buradaki; mesaj, kişi, fotoğraf, dosya, arama kaydı ve ses kaydı gibi seçeneklerden hangisini isteniyorsa işaretleme yapılmalıdır.

Silinen Dosyaları Kurtaran Son Adım

Kurtarılması istenen dosyalar işaretlendikten sonra ileri tuşuna tıklanır ve tüm dosyaları mı yoksa silinen dosyaları mı aranılacağını soran bir ekran belirir. Silinen dosyalar seçeneği işaretlenir ve kullanım koşulları kabul edilir. Bu aşamadan sonra program telefonda silinen dosyalara erişme iznine sahip olmuş olur.

Bu noktadan sonra telefon incelemeye alınarak gerekli bir durumda cihaz yeniden başlatılabilir. Telefon program tarafından incelenmeye devam eder. Bazı işlemler için onay gerekebilir. Gereken izinlerin verilmesi android silinen dosyaları geri getirme rootsuz çözümü için en iyi yoldur. Bu işlemler sürerken müdahale edilmeden beklenir. Telefon uçak modunda olursa daha iyi olur. Sonrasında dosyaların ön izlenmesi gösterilir. Kurtarılmak istenen dosyalar işaretlenir ve sağ kısımda olan recover butonu tıklanarak dosyalar geri getirilir.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.