Age Of Civilization 2 Apk

“Age of Civilization 2” oldukça gelişmiş birçoklu platform oyunudur. İlk oyunla karşılaştırıldığında “Europa Universalis 4” ten esinlenmiştir. EU4’ün kendisi sadece bir Amerikan kolonisi Avrupa sorunları, AOC 2 tam tersi, birçok farklı zaman senaryosu var ve çoğu durumda Türkiye, Osmanlı İmparatorluğu, Selçuklu gibi tüm eyaletlerde ve oyunlarda Türkçe dil desteği mevcut. Oyun orijinal olarak PC için piyasaya sürülmesine rağmen, yakında Android için piyasaya sürüldü. İOS için çıkacağı söylense de hala çıkması bekleniyor.

Esinlenildiği Europan Universalis 4 İle Farkı Nedir?

Oyunun ilham kaynağının EU4’ten geldiği bilinen konulardandır. EU4 ile en büyük farkı fiyatın çok ucuz olmasıdır (11,5 TL) Eu4, oyun satın alırken ücretsiz sağlanan ücretli bir dlc işlevi sağlar. Aslında Paskalya yumurtasında EU4 DLC politikasından göndermeler yapılarak bahsedilmektedir.

Age of Civilization 2 Ne Zaman Yayınlandı?

AOC tarafından 2014 yılında piyasaya sürülen ilk oyun grubunda (AoC World, Asya, Amerika vb.), Yalnızca android için mevcuttur ve pek çok işlevi yoktur. Sadece diğer ülkelere saldırmaya ve dünyayı işgal etmeye dayanıyor. Oyun haritasında çok fazla bölge yok. (İlk oyun Anadolu vilayetinden oluşuyordu, ikinci oyun 79 maçtı.) İlk oyunu sürdürmesine ve Türkiye’deki en kötü performansını bitirmesine rağmen Polonyalı oyun geliştiricisi Lukasz Jakowski, oyundan çok para kazandıktan sonra 2016’da ikinci bir oyun geliştirmeye karar verdi. Yıllar boyunca Lukasz, geliştirme sürecinde yeni oyunların yeni özelliklerini duyuruyor, çıkış tarihleri veriyor ve çıkış tarihlerini erteliyordu. Yıllar sonra, oyun gece yarısı yayınlandığında tarih 21 Kasım 2018’di.

AOC 2 Detayları

Oyunda birçok detay var. Bunlardan bazıları nüfus artışı, mutluluk ve hastalık, binalar, şehir büyüklüğü, başka bir ülkeye vatandaş bağlılığı ve çok fazla vergi toplama hatası, sömürgecilik, bir şehir ya da ülkenin adı değiştirildiğinde ayaklanma gibi detaylardır. Aynı zamanda Avusturya – Macaristan gibi bir sistem kurmak, kendi başına bütçe belirleyebilmek, istikrar, enflasyon gibi kavramlara sahip olmak, başka bir ülke yaratmak gibi çok ve ince detaylara sahiptir. Enflasyonun olduğu durumlarda vasallık yapmayın ve tahsis edeceğiniz araziyi ayarlayın, yoksa o ülke bir süre sonra bağımsızlığını ilan edebilir.

Oyun İçi Bilinmesi Gereken Taktik ve Editörler

Oyun içi bilinmesi gereken strateji ise ülkeniz zor durumdaysa veya ülkeniz çok borçluysa, lütfen bir vasal ülkeye gidin, ona tüm topraklarını verin ve sonra bir vasal ülke olarak devam etmeyi seçin. Sonra bağımsızlığını ilan edin ve eski ülkenizi ilhak edin. Böylece borcunuz silinecektir. Başkentinizi veremediğiniz için oyun böyle uzamaktadır.

Oyunda çeşitli editörler (harita editörü, şema yaratıcısı, ülke yaratıcısı vb) bulunuyor. Bunlar sayesinde kendi modunuzu kolayca oluşturabilirsiniz. Yayınlamak istemeseniz bile, kendiniz oynayabilirsiniz. Mevcut sahneleri oynamak isteseniz de bazı sahnelerde tüm dünya oyunun içindedir. Bunlara ek olarak belirli koşullar altında belirli alanlara da geçilebilir. Hatta İsa’dan önce meydana gelen bir durum vardı. Tarihi veya modern ülke yönetimi oyunlarını seviyorsanız bu oyunu da beğeneceğinizi düşünüyoruz. Bu oyun ilk oyundan daha çevrelidir ve daha uzun bir oyun süresine sahiptir. Online oyun severlerin sıklıkla oynamak isteyeceği oyunlardandır.

 

 

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.