3d Oyunlar Nasıl Oynanır?

3 boyutlu olarak geliştirilen oyunlar, özellikle internet üzerinden oyun oynamayı seven kişiler için oldukça cazip durumda. Bu bakımdan üç boyutlu oyun oynamayı seven kişiler için 3D oyunlar nasıl oynanır ya da üç boyutlu oyunlar oynamak için hangi eklentilere ihtiyaç vardır gibi sorular esas durumdadır.

3d Oyunlar Nasıl Oynanır?

Üç boyutlu oyunların geliştirilme aşamasında kullanılan özel programlar ve eklentiler oyunların oynanması adına da farklı uygulamaların, tarayıcılarda yer almasına sebebiyet vermektedir. Bu nedenle herhangi bir üç boyutlu oyun sitesine giriş yaparak bu oyunları oynamaya çalışan kişilerin öncelikli olarak eklentilere sahip olması gerekir.

3d Oyunlar İçin Hangi Eklentiler Kullanılır?

Eklentiler bazı tarayıcılar tarafından desteklenmediğinden dolayı oyun oynamak adına daha farklı tarayıcıların kullanılması gerekir. Öyle ki Google Chrome için yapılan son değişiklikler ile birlikte tarayıcıda Unity ve Shockwave gibi eklentiler destek dışı bırakılmıştır. Bu nedenle kişilerin bu tip 3 boyutlu oyunları oynayabilmek adına bu tarayıcıyı kullanabilmesi mümkün değildir.

3D Oyunlar İçin Tarayıcı

Alternatif olarak Opera Mozilla Firefox gibi farklı tarayıcıların kullanılması gerekecektir. Oyun oynamayı isteyen kişilerin dikkat öncelikli olarak bu küçük detaya etmesi gerekmektedir. Ardından 3 boyutlu oyun oynanmak istenen web sitesine giriş yapılması yeterli olacaktır. Web sitesinde oyunlar listelenecek ve gerek görsellerle gerekse de oyun açıklamalarıyla oyunlar hakkında tanıtımlar yapılacaktır. Bu sayfadan yapacağınız tercihler ile birlikte oyunu oynayabileceğiniz özel alana ulaşmanız gerekir.

3d oyunlar nasıl oynanır aşamasında özellikle tarayıcı ve eklenti için bu tip detaylara dikkat edilmesi yeterlidir. Bazı tarayıcılar otomatik olarak eklentilerin yüklenerek kurulmasını sağladığı gibi bazı eklentileri kişilerin kendisi indirerek kurması gerekebilir. Bu tip durumlarda da tarayıcı tarafından belirtilen eklentinin nasıl kurulması gerektiğine dair kısa bir araştırma yapılması yeterli olacaktır.

Çoğu zaman bu işlemlere dahi gerek kalmadan oyun oynayabileceğiniz web sitesi tarafından gerekli uyarılar web sayfasının ilgili bölümlerinde yer alacaktır. Böylece bu tip uyarıları okuyarak da kolay bir şekilde oyunları nasıl oynayabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

3D oyunlar nasıl oynanır konusunda diğer bir sorun ise kişilerin bu oyunları oynarken hangi tuşları kullanacağı ve oyunun nasıl bir oynanışa sahip olduğudur. Öyle ki her bir oyun için farklı tuş tanımlamaları yapılmıştır ve oyunun genel olarak nasıl oynanacağına dair özel açıklamalara yer verilmiştir. Oyun için hazırlanan özel sayfalarda genellikle bu tip detaylara yer verilir. Böylece oyun oynayacak kişilerin zorlanmadan bu konuda destek alması ve oyunları oynayabilmesi de mümkün duruma gelmektedir.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.