360 Security- Ücretsiz Antivirüs, Booster, Cleaner 

Telefonlarda güvenliğinin sağlanabilmesi adına ücretsiz en güçlü alternatiflerden bir tanesi olan 360 Security, bilgisayarlarda yakaladığı başarıyı telefonlara da getiriyor. Özellikle güvenilir olmayan kaynaklarda çok fazla zaman geçiren ya da çok fazla uygulama market üzerinden uygulama indiren kullanıcılar, güvenliği sağlamak adına mutlaka 360 Security kullanmalı. Üstelik tek bir uygulama ile antivirüs özelliğinin yanı sıra hızlandırıcı ve temizleyici gibi pek çok farklı özelliği kullanıcılara sunan 360 Security, böylece tek bir paketle birden fazla alternatif sağlıyor.

360 Security Nasıl Kullanılır?

Uygulamayı kullanmak isteyen kişiler, uygulama marketten uygulamayı indirebilir. Daha sonrasında ise yapılmak istenen işleme göre uygulama menüsünde yer alan kategorilerden uygun olanının seçilmesi yeterli. Tarama, belirli zamanlarda otomatik bir şekilde yapılacağı gibi el ile ayarlamayla da gerçekleştirebilirsiniz. Üstelik bu antivirüs uygulaması cihazda mevcut olan uygulamaları, hafıza kartı gibi depolama alanlarındaki son değişiklikleri kontrol ederek güvenlik açısından tüm zararlı içerikleri telefonlardan uzaklaştırmaktadır.

Gizlilik ve uygulama kilidi özelliği bulunması sayesinde de telefonun güvenliğini üst seviyeye çıkarmak ve içeriklerin diğer kişilerin eline geçmesini engellemek mümkün. Uygulamanın güvenlikteki en önemli avantajı ise gerçek zamanlı koruma sunması. Bu sayede ek bir işlem yapmaya gerek kalmadan güvenlik tehditleri ile ilgili bildirim almak ve gerekli işlemleri uygulama aracılığı ile yapmak kolay hale geliyor.

Uygulama ile birlikte hızlandırıcı özelliğini kullanmak ve böylece daha uzun bir batarya ömrü elde etmek mümkün. Hızlandırıcı telefonda kullanılmayan özelliklerin kapatılmasını ve çeşitli optimizasyonların yapılmasını sağlar.

Uygulamanın bir diğer önemli özelliği ise temizlik. Uygulamaların kullandığı gereksiz sistem dosyaları ve uygulama önbelleklerini silebileceğiniz temizleme özelliği sayesinde telefonun daha hızlı ve ideal şekilde çalışmasını sağlamak mümkün. Bu özellikten yararlanmak isteyenler ise yine menüden temizlik kısmına geçiş yapabilir.

Telefonun kaybedilmesi halinde de yine konum bilgilerinin öğrenilmesini sağlayan telefonumu bul özelliği kullanıcılar için hayat kurtarıcı olabilir. Kişisel verilerin çalıntı gibi durumlarda güvenli bir şekilde silinmesi uygulama ile gerçekleştirilebiliyor. Kişiler uygulamayı kullanarak çağrı ve mesaj engelleme gibi farklı özelliklerden de yararlanabilir.

 

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.